Mia Larsson słynie z tego, że inspiracji i materiałów do tworzenia swoich kolekcji szuka wśród natury. Jak sama mówi, jej stosunek do projektowania zmienił się w 2011 roku, kiedy wzięła udział w warsztatach ekologicznych. Spojrzała inaczej na surowce mineralne i postanowiła wtedy, stosować w projektach wyłącznie odzyskane i biodegradowalne materiały. Szczególnie zainteresowała się muszlami. Potraktowała je jak naturalne dzieła sztuki i zaczęła pozyskiwać ze sztokholmskich restauracji i oczyszczać w domowej wannie. 

To właśnie muszle stanowią bazę jej kolekcji dla marki & Other Stories. Składa się na nią siedem elementów - kolczyki, pierścionki, wisiorki i klips do włosów. 

„Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy połączyć siły z Mią Larsson – artystką, która tworzy w jednej ze stolic naszej marki, Sztokholmie. Jej wyszukane projekty są ponadczasowe. Inspirują do refleksji nad tym, jak możemy współpracować z naturą - zamiast z nią walczyć,” mówi Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Kolekcję biżuterii zespół projektowy & Other Stories uzupełnił linią odzieży z morskimi motywami - wszystko odszyte jest w niej z ekologicznych tkanin, takich jak m.in. tencel, organiczna bawełna i poliester z recyklingu (zobaczcie w naszej galerii).