Kolagen to najpowszechniej występujące białko w organizmie człowieka, które jest składnikiem budulcowym między innymi skóry, włosów czy paznokci. Szacuje się jednak, że jego poziom spada wraz z wiekiem, a proces ten zaczyna się już po 25. roku życia. Czy w rezultacie rzeczywiście przyspiesza starzenie? A jeżeli tak, to jak z tym walczyć? Czy smarowanie się nim ma sens, czy od razu postawić na suplementację? Czym kierować się przy wyborze produktów? I wreszcie - po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów? W uporządkowaniu informacji pomogła nam Ewelina Kamińska, naukowczyni i genetyczka:

Jeżeli zastanawiasz się, jaki suplement diety z kolagenem wybrać, polecamy ci sprawdzić wyniki badania i analizy skóry po stosowaniu kolagenu The Solution™ od Oslo Skin Lab. Efekty codziennego przyjmowania tego produktu robią wrażenie.

Podcast dostępny jest na Spotify oraz YouTube.

 

Suplement diety zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.