Oversize'owe t-shirty, grafiki rodem z Olimpiady, dresowe rozpinane kurtki, przylegające mocno legginsy, a do tego bawełniane bluzy z kapturem, obcisłe body, sneakersy, saszetki noszone na pasku, sportowe torby i szaliki. Nowa kolekcja Koka Girls "Sky is the Limit" utrzymana jest w klimacie lat 90., oczywiście z hiphopowym wydźwiękiem. Aby ją odpowiednio sfotografować ekipa Koka Girls, czyli damskiej linii streetwearowej warszawskiej marki Koka Clothing, pojechała do Nowego Jorku.

"Zaczynając od inspiracji muzyką Princess Nokia, Aaliyah czy Alicia Keys, przez nazwy elementów kolekcji (Koszulka BRIGHTON GIRLS, Body Chelsea Girls czy Bluza Ocean PKWY), aż po samą sesję zdjęciową - KOKA INTERNATIONAL GIRLS - SKY IS THE LIMIT - powstała z miłości do Nowego Jorku" - czytamy w informacji prasowej.

Jeśli jeszcze nie wiecie, za koncept Koka Girls odpowiada Mambi. To właśnie ona kilka miesięcy temu zaprezentowała pierwszą kolekcję Koka International Girls. Już jako samodzielnej damskiej linii, a nie jak do tej pory tylko integralnej części Koka Take From The Rich. Mambi do promocji marki zaprosiła wyjątkowe dziewczyny - malarkę Maryię Laikouskaya (która jest także autorką grafik w "Sky is the Limit"), fotografkę Małgorzatę Turczyńską, Kilje Rioje, Karinę Taranowicz, Gosię Herman (BoilerRoom), Ewelinę Gralak (stylistkę) czy Martynę Kondratowicz (dziennikarkę). Jak sama podkreśla, zależy jej na tym, by twarzami Koka Girls były kobiety, które urodę łączą z równie interesującą osobowością. Poszukiwanie odpowiedniej modelki do nowej kampanii nie były łatwe. W końcu wybrano Koki Childers - początkującą modelkę, niewpisującą się raczej w stereotypowe kanony piękna, związaną wcześniej z Vfiles.

Koki pozowała w nietypowych obszarach Nowego Jorku. Zamiast pokazywać żółte taksówki i neony na Times Square kampania Koka Girls zabiera nas w podróż po miejscach silnie związanych z kulturą hip-hopu. Zdjęcia powstały m.in. na schodach domu Notorious’a B.I.G, przy oldschoolowych muralach czy w otoczeniu plakatów z Alicią Keyes. Ta sentymentalna fotograficzna opowieść to dzieło Stefanie Djie - na co dzień dyrektor kreatywnej duńskiego „S magazine”. 

KOKA INTERNATIONAL GIRLS - "Sky is the Limit" - GALERIA>>