You Know Nothing, Jon Snow” mawiała Ygritte w największym hicie HBO. Z pewnością nie mogłaby tak powiedzieć do dziennikarzy „The Hollywood Reporter”, którzy właśnie dotarli do sensacyjnych informacji. Kilka godzin temu ogłosili, że sieć przygotowuje spinoff „Gry o Tron” poświęcony postaci Jona Snowa. Fabuła ma być osadzona po wydarzeniach z finału kultowej serii, a na ekranie znów zobaczymy Kita Haringtona.

Kit Harington powróci jak Jon Snow? HBO pracuje nad kolejnym spinoffem „Gry o Tron”

Kiedy ostatnio widzieliśmy Jona Snowa (aka Aegona Targaryena) bohater przekraczał mur w towarzystwie „wolnych ludzi”. Na skraj kontynentu został zesłany za zabicie Daenerys, co nie spodobało się fanom serialu. Chociaż na przestrzeni siedmiu sezonów wydawało się, że pochodzenie Snowa jest jednym z kluczowych elementów fabuły, ostatecznie niewiele z tego wynikło. Bohater odkrył co prawda swoją tożsamość, ale zamiast niego na Żelaznym Tronie zasiadł Bran Stark. Starszy brat zmuszony był do rozłąki z rodzeństwem i rozpoczęcia nowego życia na ziemnej północy.

Czy teraz HBO szykuje dla widzów wzruszający family reunion? Wiele na to wskazuje. Źródła donoszą nie tylko o rozmowach prowadzonych z Kitem Haringtonem, ale również o możliwym powrocie na ekran Maisie Williams i Sophie Turner. W ostatnim odcinku „Gry o Tron” Arya Stark wyruszyła w morską podróż ku nieznanym lądom, a Sansa została koronowana na królową Północy. Doniesienia nie zostały jeszcze skomentowane przez aktorów. Kit Harington ma na koncie dwie nominacje do nagrody Emmy. Od czasu zakończenia prac nad produkcją HBO wystąpił w marvelowskim „Eternals” u boku Angeliny Jolie i serialowego brata, Richarda Maddena.

„Gra o Tron” – nadchodzące spinoffy, prequele i sequele

Zanim poznamy dalsze poczynania Jona Snowa, dowiemy się nieco więcej o dynastii Targaryenów. Już 21 sierpnia zadebiutuje serial „Ród smoka”. Akcja rozgrywa się na 200 lat przed wydarzeniami z „Gry o Tron”. W obsadzie znaleźli się między innymi Matt Smith („Doktor Who”, „The Crown”) i Olivia Cooke („Player One”, „Bates Motel”). Prequel opowie o krwawej wojnie domowej znanej fanom jako „Taniec Smoków”.

W najbliższych latach możemy również spodziewać się premiery serialu animowanego opartego na twórczości George'a R.R. Martina i aż 4 innych spinoffów. Ich robocze tytuły to: „Tales of Dunk and Egg”, „10,000 Ships”, „9 Voyages” i „Flea Bottom”.