Cardi B, Kylie Jenner, Rosalía, Lana del Rey, Billie Eilish, Dua Lipa - to tylko kilka celebrytek, które promowały bardzo długie akrylowe paznokcie. I choć w teledyskach mani tego typu wygląda świetnie, w "prawdziwym życiu", takie paznokcie bardziej utrudniają codzienność. Wiele wskazuje na to, że wróci trend na naturalne, krótkie paznokcie. Powód? Wszystko za sprawą wspomnianej Kim Kardashian, celebrytki, którą inspirują się miliony kobiet - również w show-biznesie. 

Kim Kardashian lansuje trend na krótkie paznokcie. To koniec długich "pazurów", do których przyzwyczaiły nas celebrytki?

Wszystko zaczęło się od instastory. Kilka dni temu Kim pokazała swoim fanom, jak bawi się masą plastyczną dla dzieci, ale to nie na zabawkę wszyscy zwrócili uwagę, tylko na manicure Amerykanki. Gwiazda znana z uwielbienia do długich paznokci pokazała look inspirowany nowojorskimi pokazami na sezon wiosna-lato 2022. Tak! Na prezentacjach takich marek jak Ulla Johnson, Jason Wu czy Tory Burch promowano właśnie krótkie mani w neutralnych kolorach. Beż już polubiła Kardashianka i to tylko kwestia czasu, aż ten trend poniesie się dalej

Patrząc na poprzednie poczynania Kim Kardashian, to teraz wiele jej fanek podchwyci ten pomysł. W końcu nie od dziś wiadomo, że klan Kardashian-Jenner odpowiada za wiele trendów. Przypomnijmy chociaż szał na konturowanie, który zaczął się kilka lat temu, właśnie z powodu gwiazdy reality-show "Z kamerą u Kardashianów".