Początki Kim z domem mody Balenciaga 

Zaczęło się od przyjaźni Kanyego z Demną Gvasalią, dyrektorem artystycznym domu mody Balenciaga. W 2021 roku mężczyźni zdecydowali się nawet na współpracę i tak powstała mini kolekcja zaprojektowana przez Demnę, promująca nowy album rapera Donda. Wówczas Kanye, był jeszcze małżonkiem Kim, stąd gwiazda miała bliski kontakt z dyrektorem artystycznym Balenciagi. 

Kim Kardashian, Bella Hadid, Dua Lipa i inne gwiazdy światowego formatu na wybiegu Balenciaga haute couture jesień-zima 2022/2023

Kiedy doszło do rozpadu związku Kim i Kanyego, na pierwszy plan w tej modowej relacji zaczęła wysuwać się Kim. Kardashianka od kilku miesięcy pojawia się niemal wyłącznie w projektach Balenciaga. Na pokazie kolekcji jesień- zima w marcu tego roku pojawiła się w kombinezonie z taśmy z logo brandu. Natomiast na afterparty gali oskarowej, imprezie organizowanej przez Vanity Fair mogliśmy zobaczyć ją w tej samej niebieskiej kreacji, w której pozuje w najnowszej kampanii. 

Gwiazdorskie castingi Demny

Demna, który od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym francuskiego domu mody, a także absolwentem Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, doskonale radzi sobie z castingami zarówno do swoich pokazów, jak i kampanii. Podczas ostatniej prezentacji haute couture, pośród modelek znalazły się Kim Kardashian, Nicole Kidman czy Dua Lipa. 

Alexa Demie w kampanii Balenciaga

W najnowszej kampanii poza Kim, na zdjęciach wykonanych przez zobaczyć można również Alexę Demię, wschodzącą gwiazdę znaną z serialu "Euphoria". Oprócz nie niej przed obiektywem stanął raper Big Matthew, model Khadim Sock i południowokoreańska siatkarka Kim Yeon-koung.