Jak założyć własny vintage shop i skąd się biorą perełki w takich sklepach? ELLE.pl rusza z podcastem Dział Vintage>>

Tęskniliście? W nowym odcinku podcastu Dział Vintage pojawiają się założycielki grupy Vintage Unit: Marzena Pokrzywińska i Aleksandra Smolicka. Marzena, wieloletnia miłośniczka vintage oraz mody i życia slow, poza pracą nad grupą zajmuje się modelingiem i działa jako personal vintage shopper. Wcześniej prowadziła sklepy Retro Vintage oraz Bryza Vintage. Ola, która także jest specjalistką od vintage, na co dzień pracuje w studiu postprodukcyjnym oraz związana jest z PR-em i HR-em. 

Marzena Pokrzywińska, Vintage Unit / archiwum prywatne

Bohaterki w rozmowie z Zawadzką opowiadają o początkach swojej przygody z modą z drugiej ręki i przyznają, które znaleziska to ich osobiste graale. Do tego podsuwają swoje sposoby na kupowanie ubrań w secondhandach oraz vintage shopach. Nie zabrakło też nośnego tematu personal vintage shoppera: Marzena i Ola opowiadają, jak ten dość nowy zawód w branży mody wygląda w praktyce i jak zostać taką oryginalną "osobistą stylistką".

Aleksandra Smolicka, Vintage Unit / archiwum prywatne

Czy vintage zbawi świat i ile naprawdę w nim ekologii? Nowy odcinek podcastu Dział Vintage>>

Porozmawiamy też o grupie Vintage Unit - sale, którą śledzi już ponad 15 tysięcy osób i która stała się prawdziwym fenomenem na polskim Facebooku. To właśnie tam redaktorki, stylistki, influencerki i wszystkie fanki pięknych ubrań z historią poławiają swoje modowe perełki z drugiej ręki. Jeśli zastanawiacie się, czy da się bez wychodzenia z domu upolować marynarkę Isabel Marant w przystępnej cenie albo archiwalną koszulę Maison Martin Margiela, która jest egzemplarzem pokazowym, to tak: da się. Właśnie tu. Dziewczyny zdradzają, skąd wziął się pomysł na grupę i jak chcą ją rozwijać, ale też podpowiadają, jakie posty mają szansę na natychmiastową sprzedaż. 

5 modnych rzeczy na jesień 2020, które kupimy z drugiej ręki: w vintage shopach i second handach. Nasza lista Was zaskoczy>>

Zaprasza Aleksandra Zawadzka, redaktorka mody ELLE.pl.