"Kim jest Anna?" - o czym będzie najnowszy serial Netflixa?

Serial w reżyserii Shondy Rhimes oparty jest na opublikowanym w "New York Magazine" artykule "How Anna Delvey Tricked New York's Party People" autorstwa Jessiki Pressler. Produkcja przedstawia historię ambitnej dziennikarki, badającej sprawę Anny Delvey - kobiety podającej się za spadkobierczynię ogromnej niemieckiej fortuny, dzięki czemu udało jej się zmylić i okraść wielu bogatych nowojorczyków. Reporterka nawiązuje relację z oczekującą na proces Anną i ściga się z czasem, by odpowiedzieć na pytanie kim tak na prawdę jest tytułowa Anna. 

"Kim jest Anna?" - serial Netflix na oparty na prawdziwej historii

W 2018 roku New York Magazine opublikował artykuł o Rosjance, która w połowie 2010 roku udawała bogatą niemiecką dziedziczkę z funduszem powierniczym o wartości 67 milionów dolarów. Jej celem był atak na najbogatszą grupę społeczną Nowego Jorku. Oszustka, której prawdziwe imię i nazwisko to Anna Sorokin, szukając inwestorów na otwarcie klubu, omamiła swoich przyjaciół i nowojorskie firmy na sumę 275 000 dolarów. Serial Netfliksa ukaże w jaki sposób przestępczyni została złapana. W kwietniu 2019 r. Delvey została oskarżona za swoje kradzieże, a w maju skazana na co najmniej cztery lata więzienia po miesięcznym procesie. Co ciekawe, Sorokin miała swojego stylistę przygotowujące dla niej odpowiednie looki do sądu.

Nie jest mi przykro. Okłamałabym ciebie, wszystkich innych i siebie, gdybym powiedziała, że przepraszam za cokolwiek. Żałuję tego, jak zabrałam się do pewnych rzeczy… Moim motywem nigdy nie były pieniądze … Byłam żądna władzy - przyznała w rozmowie The New York Times w momencie skazania 

Po dwóch latach spędzonych w więzieniu, Delvey została wypuszczona i niezwłocznie powróciła na Instagram, aby poinformować o swojej wolności i "pracą nad czymś specjalnym". Jednak kobieta szybko znalazła się pod nadzorem Urzędu Imigracyjnego i Celnego oraz groziła jej deportacja. 

Kogo zobaczymy w obsadzie serialu "Kim jest Anna?". Zwiastun serialu

Poza Julią Garner w roli Anny Delvey, na ekranach zobaczymy również Annę Chlumsky (Vivian), Katie Lowes (Rachel), czy Laverne Cox (Kacy Duke). Już odliczamy dni do premiery - koniecznie zobaczcie zwiastun.