Ten występ z pewnością zapisze się w historii komediowego programu ,,Saturday Night Live". Kid Cudi pojawił się na scenie w odważnej stylizacji, która wyraźnie nawiązywała do tej, którą legenda grunge'u miała na sobie m.in. na okładce magazynu The Face w 1993 roku.

Kid Cudi identyfikuje się z gender fluid?

Gender fluid dosłownie oznacza płeć płynną oraz pozwala na elastyczność w kwestii tożsamości zamiast identyfikowania się z jedną płcią. Co to oznacza? Przede wszystkim to, aby wyglądać tak, jak w danym momencie ma się ochotę. Pamiętacie androgyniczne sylwetki wykreowane przez MadonnęPrince'a czy Grace Jones? Teraz to artyści tacy jak Billie Eilish, Lady Gaga, Harry Styles, Billy Porter czy Timothée Chalamet identyfikują się z modą, w której podziały nie istnieją. Czy Kid Cudi dołączył do tego grona?

Gender fluid w modzie na przestrzeni lat

Coco Chanel i Paul Poiret jako pierwsi ubrali kobietę w spodnie. Jednak szczyt androgynicznego ubioru wśród mężczyzn przypadł na lata 60. i 70. Mick Jagger nosił sukienkę, Jimi Hendrix szpilki, a David Bowie wybierał projekty Kansai Yamamoto. W 1966 roku Yves Saint Laurent wyprzedził czasy, a światło dzienne ujrzał kultowy le smoking. Choć moda ,,bez podziałów" nie trwała długo, to jej wpływy można było odczuć przez kolejne dziesięć lat. Przełomem były lata 80. i projekty Yohji'ego Yamamoto oraz Rei Kawakubo. Dekadę później granice płci przesunęły się ponownie. To właśnie wtedy Kurt Cobain pojawił się na scenie w kwiecistej sukience.

Gdzie kupić romantyczną sukienkę w stylu Kendall Jenner? Oto 10 najpiękniejszych modeli w klimacie cottagecore, które pokochacie>>

Kid Cudi w ,,Saturday Night Live" złożył hołd dwóm legendom

Cudi podczas pierwszego występu tego wieczoru założył moherowy sweter oraz t-shirt, który był wyrazem szacunku dla jednego z członków ,,Saturday Night Live", Chrisa Farleya, który zmarł w 1997 r. z powodu przedawkowania narkotyków. Podobny model swetera do tego który miał na sobie Cudi, Kurt Cobain nosił podczas koncertu Nirvany „MTV Unplugged” w 1993 roku.

37-letni raper, wykonując drugi utwór „Sad People”, był ubrany w kwiecistą sukienkę na cienkich ramiączkach. W podobnej lider Nirvany występował na scenie oraz okładce magazynu ,,The Face". Występ Cudiego został okrzyknięty przez fanów hołdem dla frontmana Nirvany, który zmarł w wyniku samobójstwa w wieku 27 lat.

Sukienka z metką OFF-WHITE została zaprojektowana dla rapera specjalnie na tę okazję.

Dlaczego dorosłe dziewczyny kochają Harry'ego Stylesa>>