Kendall Jenner znana jest z tego, że lubi dawać szansę niszowym projektantom usiłującym przebić się do modowego mainstreamu. Dlatego jej wybór outfitu z metką Burc Akyol na galę LACMA nie zdziwił nas – tym bardziej, że kreacja perfekcyjnie wpisuje się w obecne trendy. Najmocniej uwagę przykuwa oczywiście góra stroju, czyli body uszyte z transparentnej, czarnej siateczki. Piersi modelki zasłaniały dwa końce zdrapowanej, jedwabnej tkaniny przeciągniętej za plecami. Do tej kuszącej góry Kendall dobrała błyszczącą, srebrną spódnicę, także od turecko-francuskiego projektanta, która odważnie eksponuje brzuch.

Getty Images

Getty Images

Oba elementy kreacji pochodzą z Collection 01 Burca Akyola, którego projekty wpisują się nurt women empowerment - ubrań emanujących kobiecym seksapilem, odważnych, wyrazistych i przemycających elementy męskiego dress code'u (na przykład są to "nadmuchane" marynarki w kształcie litery V z szeroką, mocno zarysowaną linią ramion). Projektant ma wyraźną słabość do przezroczystości, piór, drapowań i połyskującego jedwabiu, co czyni go kreatorem zniewalających propozycji na wieczór. 

Gdzie kupić transparentne body w stylu Kendall Jenner?

Jeśli zapragniecie odtworzyć kreację Kendall, koniecznie musicie udać się pod jeden adres: Undress Code. Polska marka bieliźniana od wielu sezonów lansuje zmysłowe, przezroczyste body. Zwróćcie uwagę szczególnie na modele After Midnight, Go For It czy klasyk It Suits You, w których seksowne, czarne transparentności łączą się z aksamitnymi wstawkami. Do body Undress Code z łatwością dobierzecie połyskujące spódnice, których nie brakuje w sieciówkach - ciekawe propozycje znalazłyśmy m.in. w Reserved i Mango.