Duet stylizacyjny, o którym mowa wpisuje się w ramy charakterystycznego dla modelki retro minimalu. Bezpośrednio nawiązuje do estetyki minionych dekad, zachowując przy tym surowy, bardzo nowoczesny charakter. Chodzi o look zbudowany na bazie bieliźnianej sukienki z asymetrycznym rozcięciem i na cieniutkich jak makaron spaghetti ramiączkach. To jedwabny projekt marki St. Agni. Cena? £375, czyli ok. 1940 zł.

Satynowe slip dresses inspirowane kultowymi outfitami z archiwalnych zdjęć Kate Moss i Nami Campbell pojawią się na wybiegach regularnie od kilku ostatnich sezonów. 

W kolekcjach SS 21 podobne lansowali między innymi Simon Porte Jacquemus, Julien Dossena (dyrektor kreatywny Paco Rabanne), Gabriela Hearst, Donatella Versace i Virginie Viard z Chanel. To, co wyróżnia zestaw Kendall, to sposób w jaki sukienkę-halkę wystylizowała. Na wzór rozkochanych w vintage dziewczyn z Dzikiego Zachodu postawiła na kontrastowe zestawienie z ciężkimi wizualnie kowbojkami. 

Kendall Jenner na ulicach LA w bieliźnianej sukience i wysokich kowbojkach / Getty Images

W takim wydaniu ponadczasowa sukienka na ramiączkach zyskuje pazura, a botki typu cowboy łagodnieją i nabierają casualowego luzu. To połączenie idealne na wakacyjną randkę, piątek w biurze, a przede wszystkim letnią imprezę. Zarówno taką na tarasie w domku pod miastem, jak i tę organizowaną (w końcu!) w najpopularniejszej knajpie w mieście. To właśnie po kreacji w klimacie Kendall Jenner poznacie nas na parkiecie. Do zobaczenia!