Keira Knightley jednak wystąpi w filmie "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"? Wszystko na to wskazuje! Aktorka pojawiła się w najnowszym zwiastunie przygotowanym na rynek japoński. Co ciekawe, jej nazwisko nie pojawia się w żadnej informacji prasowej, czy na serwisach internetowych o tematyce filmowej. Jednak w spocie reklamowym widać właśnie Keirę! Niespodzianka od producentów, czy raczej epizodyczna rola w piątej części "Piratów z Karaibów" (Knightley nie było w poprzednim filmie o przygodach Jacka Sparrowa)?

O czym jest film "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"? Opis producenta intryguje: nikczemny kapitan Salazar wraz ze swoją załogą piratów-zjaw ucieka z Diabelskiego Trójkąta. Poprzysięga zemstę na wszystkich piratach. Zagładzie próbuje zapobiec Jack Sparrow. Dowódca "Czarnej Perły" wyrusza w podróż, by odnaleźć Trójząb Posejdona, mistyczny artefakt dający władzę nad morzami. Zamierza użyć go w walce przeciwko Salazarowi.

W rolach głównych zagrali: Johnny Depp, Orlando Bloom, Geoffrey Rush, Javier Bardem, Kaya Scodelario, Brenton Thwaites. Za reżyserię odpowiadają Joachim Roenning oraz Espen Sandberg ("Marco Polo", "SEXiPIStOLS", "Wyprawa Kon-Tiki", "Max Manus"). Polska premiera zaplanowana jest na 26 maja.