Wszystko co wiemy o serialu  „The Devil in the White City”

Długo wyczekiwana adaptacja powieści „The Devil In The White City” autorstwa Erika Larsona, doczeka się realizacji. Serial opowiadał będzie historię, która wydarzyła się 1983 roku w Chicago. "Białe miasto", o którym mowa w tytule było największą w historii wystawą w Ameryce. Keanu Reeves wciela się w postać architekta, Daniela Hudsona Burnhama, który na podmokłych terenach parkowych stara się zbudować wystawę. Mężczyzna, który jest autorem takich budynków jak, Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, dorobił się złośliwego prześladowcy. Henry H. Holmes, młody lekarz, parodiując pracę Hudsona wybudował nieopodal wystawy swój Hotel Wystawy Światowej – urządzając w nim straszliwe miejsce mordów.

Netflix: nowości na sierpień 2022. Co warto obejrzeć? Filmy, kolejne sezony seriali i najnowsze tytuły

Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyła największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana „Białym Miastem".- opisują film twórcy

Premiera przewidywana jest na 2024 rok, pierwsze prace nad produkcją mają ruszyć w przyszłym roku. Serial ma składać się z ośmiu odcinków.