Co oznaczają znaki zodiaku według starożytnej astrologii?

Baran: Ares, bóg wojny

W mitologii greckiej Ares jest synem Zeusa i Hery. To bóg wojny, który reprezentuje brutalne aspekty bitwy. Niektórzy twierdzą, że Ares był kochankiem Afrodyty, wzgardzonym przez jej męża, Hefajstosa, kiedy ich romans ujrzał światło dzienne. Nie bez powodu Baran został naznaczony agresywnością, dziką namiętnością oraz szybkością w przechodzeniu do czynów. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są prawdziwymi wojownikami.

Byk: Afrodyta, bogini miłości i piękna

Afrodyta to bogini zmysłowości i piękna, która narodziła się z piany morskiej wytworzonej przez odcięte genitalia Urana, po tym, jak jego syn Kronos wrzucił je w otchłań morza. Jej niezwykła uroda doprowadzała innych bogów do obłędu. To nie przypadek, że Afrodyta rządzi Bykiem, czyniąc go estetą wrażliwym na przyjemności zmysłowe, miłość czy sztukę. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są obdarzone wspaniałym wyglądem, atrakcyjnymi kształtami i naturalnym darem do życia z lekkością.

Bliźnięta: Atena, bogini mądrości i zwycięstwa

Atena jest boginią o wielu obliczach, reprezentującą mądrość, odwagę, inspirację, matematykę, siłę, strategię i wiele więcej. Niektórzy twierdzą, że wyszła z czoła Zeusa po tym, jak doświadczył ogromnego bólu głowy. To może wyjaśniać, dlaczego Bliźnięta są znakiem skupiającym się na umyśle. Atenę też zwykło się nazywać intelektualnym kameleonem. Ci, którzy urodzili się pod jej patronatem, są bystrymi myślicielami, poświęcającymi swoje życie nauce.

Rak: Artemida, bogini księżyca i dzikiej natury

Córka Zeusa Artemida jest boginią księżyca, polowań, dzikiej natury i dziewictwa. To także opiekunka małych dzieci oraz uzdrowicielka kobiet. Przedstawia się ją jako łowczynię niosąca łuk i strzały. Chociaż ten wizerunek pozornie zaprzecza wrażliwej naturze Raka, tak naprawdę reprezentuje jego matczyną, troskliwą duszę. Rak, rządzony przez współczujący księżyc, wszedł w rolę opiekuna zodiaku. Niektórzy urodzeni pod tym znakiem zodiaku są obdarzeni zdolnościami uzdrawiania, które odziedziczyli po przodkach.

Znaki zodiaku, którymi rządzi więcej niż jedna planeta >>