Zwierzęta mocy - co oznaczają w astrologii? 

Zwierzę mocy Barana: baran

Gwiezdna konstelacja twojego znaku ma kilka konotacji w różnych kulturach, jednak Egipcjanie i Grecy byli zgodni, że najbardziej odpowiada symbolice Barana. To zwierzę idzie w parze z twoim archetypem reprezentującym determinację, działanie oraz inicjatywę. Łatwo wyprowadzić je z równowagi, a wtedy od razu przystępuje do ataku. Dawniej baran reprezentował również ogromną siłę przebicia oraz płodność. Zapowiada duże zmiany w życiu, które sama inicjujesz pod wpływem impulsu. 

Zwierzę mocy Byka: byk

To fakt, Byk jest uparty. Jednak moc i obecność twojego zwierzęcia duchowego czczono w wielu kulturach. Byk symbolizuje męskość, stabilność, siłę oraz uziemienie. W astrologii odpowiada żywiołowi ziemi, reprezentując naturę w rozkwicie. Kojarzy się z wolą życia i dawaniem życia, a zatem wszystkim, co związane z płodnością, zmysłowością, seksualnością czy boską obfitością. Masz talent do sztuki - inspirujesz innych swoim wrodzonym poczuciem estetyki.

Zwierzę mocy Bliźniąt: motyl

Bliźnięta są jak towarzyski motyl.  Kapryśne, figlarne i trudne do złapania. To stworzenie symbolizuje dwoistość, czyli twoją podwójną naturę. Jest oznaką przemiany, wiecznego bycia w ruchu, doceniania życia bez zbędnych analiz. Wolny i lekki, rozkłada skrzydełka, lecąc tam, gdzie pojawiają się nowe możliwości. Jako twój duchowy przewodnik, uczy cię miłości do siebie samej. Sprawia, że nigdy nie masz dość zdobywania nowych talentów.

Zwierzę mocy Raka: rak

Rak, jako zwierzę mocy, wykracza daleko poza chwiejne nastroje i twoje ostrożne podejście do życia. To wytrwałe, intuicyjne stworzenie symbolizuje czas i wrażliwość. Porusza się wspak, kiedy czuje zagrożenie, dlatego razem z nich wycofujesz się z konfliktów. Ten ruch dotyczy także twoich sentymentalnych podróży do przeszłości. Rak w roli patrona opiekuje się tobą i sprawia, że masz wysoko rozwinięty "szósty zmysł". 

Co oznacza znak zodiaku twojego pupila? >>

Zwierzę mocy Lwa: lew

Jesteś jak Król Lew - kiedy pojawiasz się w swojej dżungli, to na tobie skupia się cała uwaga. Twoje majestatyczne zwierzę mocy obdarza cię charyzmą, odwagą i ochroną. Dzięki niemu bez strachu walczysz z przeszkodami. Angażujesz się we wszystko, czego się podejmiesz, ale jednocześnie szukasz poklasku. Wewnętrzny Lew wskazuje ci ścieżkę przez życie, którą masz podążać, żeby uniknąć manipulacji otoczenia.

Zwierzę mocy Panny: pszczoła

Panna jest niczym pracowita pszczółka. Twój archetyp zodiaku reprezentuje boski obowiązek, zarówno wobec innych, jak i w odniesieniu do Matki Ziemi. W starożytnej astrologii pszczoła oznaczała "stworzenie, które nigdy nie śpi". Symbolizuje zawziętość, obfitość oraz płodność. Jako przewodnik duchowy, przypomina o radości z wykonywanej pracy, ale też zasłużonym odpoczynku. Wkracza do życia, by zapewnić równowagę i przypomnieć o korzyściach płynących z łączenia sił. 

Zwierzę mocy Wagi: łabędź 

Podobnie jak łabędź, esencja znaku Wagi jest zharmonizowana z pięknem, wdziękiem i miłością. Jakby tego było mało, para łabędzi reprezentuje wieczne połączenie bratnich dusz. To zwierzę mocy aktywuje poczucie własnej wartości, wrażliwość na sztukę oraz jedność ciała z umysłem. Dzięki niemu dobrze przyjmujesz zmiany i w młodym wieku jesteś w stanie znaleźć swojego partnera na całe życie. Doskonale odnajdujesz się w towarzystwie, ale też doceniasz wartość samotności. 

Zwierzę mocy Skorpiona: skorpion

Twoim zwierzęciem mocy jest skorpion, który we wszystkich starożytnych kulturach oznacza transformację, życie i śmierć. Może odebrać czyjeś istnienie, jeśli w ataku użyje swojego kolca, lub łaskawie je darować, w zależności od nastroju. Wzywa do przyjrzenia się temu, co zakryte. Zawsze wskazuje na jasną i ciemną stronę duszy, bo ich połączenie daje równowagę. Rozpracowuje blokady nałożone na przepływ energii miłości. Jest małym zwierzątkiem, ale doskonale potrafi o siebie zadbać. Dzięki niemu jesteś tak bardzo niezależna.

Zwierzę mocy Strzelca: koń

Strzelec to pół człowiek, pół koń reprezentowany przez centaura. Masz w sobie wolnego ducha mustanga, którego nieustannie porywa do przygód. Rumak symbolizuje podróże, bycie w ciągłym ruchu i dzikie pragnienia. Przeskakujesz każdą przeszkodę pojawiającą się na twojej drodze. Galopujesz tam, gdzie zawieje wiatr. Wiesz, że swoich celów nie osiągniesz krzykiem, a poczucie wolności w sercu zależy tylko od ciebie. Trudno cię okiełznać i zmusić do małżeństwa.

Zwierzę mocy Koziorożca: koza górska 

Koza to starożytne zwierzę mocy najważniejszych bogów, a mianowicie nordyckiego Thora i greckiego Zeusa. Symbolizuje boskość, obfitość oraz budowanie swojego królestwa. Ty Koziorożcu jesteś kozą górską, która zwinnie wspina się na szczyt. Wyróżniasz się z tłumu swoją determinacją. Nie czujesz strachu przed wspinaczką na górę, z daleka dostrzegając swoją nagrodę. Masz duże ambicje, dlatego dobrze, jeśli wykorzystasz je do pomagania innym. 

Zwierzę mocy Wodnika: królik

Królik ma w sobie wiele cech Wodnika. Pokazuje, jak powrócić na właściwy tor, co idzie w parze z twoim archetypem. W starożytności uważano go za symbol odrodzenia, zmartwychwstania oraz przemiany. Będąc zwierzęciem mocy, wspiera twoje indywidualne wybory. Uczy, co jest dobre dla samopoczucia. Zawsze nadstawia ucha na nowinki, żeby być najszybciej doinformowanym. Jako jego podopieczna, żyjesz spontanicznie i instynktownie wyczuwasz zagrożenie. 

Zwierzę mocy Ryb: ryba

Ryba wsłuchuje się w swoje odczucia i wyciąga wnioski z uzyskanych informacji. Symbolizuje intuicję oraz poruszanie się z nurtem rzeki życia. Trudno ją okiełznać. Płynna i zmienna jak woda, unika stagnacji związanej z rutyną. Twoje zwierzę mocy obdarza cię wyobraźnią, dzięki której tworzysz wymarzoną rzeczywistość. Pozwala uczuciom wypływać na powierzchnię, ponieważ ich tłumienie powoduje blokady. Przyciąga do ciebie osoby pomocne, z którymi łatwiej sprostać codziennym problemom.