Znaki zodiaku i karty tarota - co oznaczają?

Astrologia i tarot mają ze sobą wiele wspólnego. Obie dziedziny bazują na starożytnych symbolach o ogromnym znaczeniu w świecie duchowym. Horoskop pozwala nam zajrzeć w głąb siebie, a karty tarota znajdują potwierdzenie dla tego, co mówią gwiazdy. Okazuje się nawet, że każdy znak zodiaku ma swojego odpowiednika w tarocie. W ezoteryce nie ma przypadków.

Karty tarota to narzędzie znajdujące potwierdzenie dla tego, co mówi horoskop. 

Zarówno tarot, jak i astrologia zawierają cztery żywioły natury: ogień, ziemię, powietrze i wodę. W tarocie cztery kolory talii pokrywają się z tymi elementami. Buławy są kojarzone ze znakami ognia, denary ze znakami ziemi, miecze ze znakami powietrzna, a kielichy ze znakami wodnymi. Każdy z tych kolorów ma określoną kartę, która jest powiązana z twoim znakiem zodiaku i wskazuje na twoje cele osobiste. Często okazuje się, że losowe karty, które wyciągasz dla samej siebie, pokrywają się z dominującym elementem w twoim wykresie urodzenia. Dowiedz się, w jaki sposób twój horoskop współpracuje z talią kart magicznych. 

Znaki zodiaku - znaczenie w tarocie

Baran: Cesarz

Baran rozpoczyna koło zodiaku. Karta Cesarz doskonale przemawia do twojej autorytatywnej natury. Ukazuje mądrego, starszego mężczyznę siedzącego na tronie z baranami, który symbolizuje asertywność i władzę. Zawsze jesteś gotowa do działania, a ogniste tło tej karty dowodzi, że to prawda. Cesarz jest siłą oraz niezależnością. Jeśli natkniesz się na niego podczas czytania, oznacza to, że wchodzisz w odpowiedzialną rolę, która za chwilę zmieni twoje życie.

Byk: Arcykapłan

Spokojna, chłodna i opanowana karta Arcykapłana najlepiej opisuje twoją przyziemną naturę. Ta karta mówi o twojej praktyczności, mimo że kochasz dobra materialne. Pamiętaj, że jako znak ziemi, masz w sobie zdolności przywódcze i moc nauczania innych. Jesteś tradycjonalistką. Wiesz, że na dobre rzeczy warto czekać. Otrzymanie tej karty podczas czytania może też oznaczać, że będziesz musiała skonsultować się z mentorem lub przewodnikiem, który pomoże ci w obecnej sytuacji. 

Bliźnięta: Kochankowie

Jako podwójny znak zodiaku zasługujesz na kartę z dwoma osobami. Chociaż karta Kochanków może oznaczać romans, symbolizuje także różne opcje i podejmowanie decyzji. Rządzi tobą powietrze, dlatego stymulacja umysłowa jest czymś, co traktujesz w swoim życiu priorytetowo. Świat wzbudza w tobie nieskończoną ciekawość. Wyciągnięcie tej karty podczas czytania wskazuje na nawiązanie kontaktu z innymi i zidentyfikowanie swoich własnych przekonań. Pamiętaj, aby zawsze pozostawać wierną sobie. 

Rak: Rydwan

Jako wrażliwy znak wodny, przeżywasz przypływy i odpływy życia bardziej intensywnie, niż reszta zodiaku. Rządzi tobą Księżyc, co dodatkowo wspiera twoją silną intuicję. Karta Rydwanu to karta zachęty, by czerpać ze swojej wewnętrznej siły, aby ostatecznie osiągnąć swoje cele. Masz tendencję do zamykania się w sobie, lecz Rydwan przekonuje, że warto być odważnym. Osiągniesz wszystko, co tylko zapragniesz, jeśli wykonasz ten jeden ważny krok. 

Rozkład tarota na miłość >>