Na szczęście w tej kategorii pojawiły się urządzenia, z pomocą których możemy stworzyć nie tylko piękne, ale i trwałe fryzury bez znaczącego uszczerbku na strukturze włosów. Nie ma potrzeby wybierać mniejszego zła, bo znamy świetny sposób na to, by uzyskać trwałą fryzurę bez niszczenia włosów. Mowa o SteamPod 4 od L’Oréal Professionnel. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to cacko zastąpi wizytę u fryzjera.

Jak działa urządzenie L’Oréal Professionnel SteamPod 4?

Czwarta generacja prostownicy parowej L’Oréal Professionnel SteamPod - podobnie jak jej poprzedniczki - wykorzystuje opatentowaną technologię suchej pary wodnej. Dzięki niej fryzura jest trwała, ale jednocześnie na tyle plastyczna, że możemy ją dowolnie zmienić przy użyciu tego urządzenia. Wyjątkowość pary SteamPod polega na technologii minimalnych uszkodzeń.

Mat. prasowe

Po podgrzaniu w temperaturze 100°C woda zamienia się w wilgotną parę, którą jesteśmy przyzwyczajeni widzieć na przykład podczas gotowania. W przypadku SteamPod podjęliśmy decyzję, aby pójść wyżej i podgrzać wodę w komorze parowej do 120°C. Taka temperatura pozwala wodzie zamienić się w „suchą parę”, która nie zawiera cząsteczek cieczy, a więc nie ma wilgoci i ryzyka spowodowania puszenia się włosów - wyjaśniła Marine Bouaziz, Research & Innovation L'Oréal SteamPod Laboratoires.

Co wyróżnia urządzenie L’Oréal Professionnel SteamPod 4?

Można powiedzieć, że SteamPod 4 to Rolls-Royce na rynku urządzeń do stylizacji włosów. Został przetestowany przez fryzjerów L'Oréal na każdym etapie rozwoju - od prototypu do gotowego modelu. Jest zatem dopracowany w każdym detalu. 

Od poprzednich generacji różni się tym, że prostuje, faluje i kręci każdy rodzaj włosów do trzech razy szybciej. Łamliwość jest ograniczona do 95% mniej na włosach teksturowanych i 91% mniej na włosach o bardzo mocnym skręcie. Już pierwsze pociągnięcie gwarantuje efekt dwa razy bardziej gładkich pasm. Należy też wspomnieć, że ceramiczne płytki mają o 11% większą powierzchnię niż w SteamPod 3 i docierają 30% bliżej nasady włosów. Zostały też powleczone aluminium, co wystarcza na około 20 lat użytkowania lub na ponad 200 tysięcy użyć.

Wiemy, że dziś ważne jest, aby zaproponować dowolną fryzurę każdej kobiecie z dowolnym rodzajem włosów. Naszą ambicją w przypadku SteamPod 4 było bycie bardziej wszechstronnym, aby iść dalej w stylizacjach, z nowoczesnym urządzeniem do tworzenia fali i loków, ale także poprawienie naszej wydajności w prostowaniu, poprzez zwiększenie rozmiaru płytek ceramicznych, co pozwala na zbliżenie urządzenia bliżej nasady włosów - wyjaśniła Marine Bouaziz, Research & Innovation L'Oréal SteamPod Laboratoires.

SteamPod 4 ma również zestaw trzech grzebieni optymalizujących działanie pary wodnej. Oferują użytkownikowi różną gęstość przestrzeni między zębami, a przez to zapewniają idealną przyczepność na każdym rodzaju włosów, bez względu na ich grubość. To ważne zwłaszcza dla włosów teksturowanych typu V i VI, czyli od typowo kręconych do mocnych sprężynek. Wniosek jest prosty - im bardziej kręcone włosy, tym większa wydajność urządzenia.

Mat. prasowe

Dodatkowo projektanci wzięli sobie za punkt honoru aspekt ekologiczny - opakowanie zewnętrzne SteamPod 4 jest nie tylko lżejsze, ale też nie zawiera plastiku. Etui ochronne urządzenia zostało stworzone na bazie surowców pochodzących z recyklingu. Można też mówić o zrównoważonym rozwoju, ponieważ wskaźnik zwrotów jest najniższy w tej kategorii.

SteamPod 4 swoim nowym ergonomicznym kształtem sprawia, że praca nim to czysta przyjemność. On po prostu płynie po włosach z niezwykłą lekkością. Pomoże idealnie wyprostować je od samej nasady. Fantastyczne jest także pojawienie się nowych płytek na zewnątrz urządzenia, które ułatwiają stworzenie różnego rodzaju fal lub loków. Wystarczy lekko obrócić SteamPoda 4 w prawą lub lewą stronę, aby zmienić pasmo włosów w piękną, sprężystą falę, która będzie niezwykle trwała - zdradził Michał Jach, Edukator marki L’Oréal Professionnel Paris. 

Michał Jach, Edukator marki L’Oréal Professionnel Paris / Mat. prasowe

SteamPod 4 posiada zintegrowany zbiornik na wodę, który umożliwi stylizację do 192 metrów włosów bez konieczności uzupełniania płynu. Ma też obracany wokół własnej osi przewód o długości 2,5 metra, co jest kolejnym ułatwieniem podczas stylizowania włosów. Górna część ramienia jest cieńsza oraz bardziej okrągła, więc loki są też bardziej zdefiniowane. SteamPod 4 ma również trzy ustawienia ciepła, aby dopasować temperaturę do każdego rodzaju włosów. Co więcej - jest ona monitorowana 250x/s, aby nie dopuścić do spalenia pasm.

Jak używać L’Oréal Professionnel SteamPod 4?

SteamPod 4 zaprojektowano tak, aby stworzyć każdą fryzurę, na każdym rodzaju włosów. A ponieważ to urządzenie do stylizacji parowej, świetnie spisuje się zarówno podczas prostowania, jak i falowania czy kręcenia.

Wybór trzech różnych rozmiarów grzebieni gwarantuje najlepsze rozprowadzenie pary niezależnie od typu włosów czy fryzury, jaką chcemy uzyskać. Zarówno w przypadku prostowania, jak i kręcenia, grzebienie wyrównują wszystkie włókna pasm, aby jak najlepiej zdyscyplinować i stworzyć odpowiednie napięcie na powierzchni pasm.

Aby zapewnić bardziej zwarte loki, twórcy SteamPod 4 dodali metalową prowadnicę loków wokół urządzenia i dostosowali płytki grzewcze, aby uzyskać mocniejszy skręt.

  • Grzebień o drobnych zębach nada się do włosów w typie 1, 2, 3, 4.
  • Grzebień pośredni najlepiej wystylizuje włosy w typie 5.
  • Grzebień z szerokimi zębami ułatwi pracę z włosami w typie 6 i 7.

Dodatkowo, jeżeli nie mamy pomysłu na fryzurę, możemy skorzystać z kod QR, który jest na każdym StamPod 4 i wejść do świata nieograniczonych inspiracji. To najprostszy sposób, w jaki użytkownicy mogą uzyskać wskazówki i porady dotyczące tego, jak opanować swój SteamPod. Wystarczy zeskanować smartfonem kod QR, aby uzyskać dostęp do najnowszych samouczków.