Hot 16 Challenge 2: Kayah to kolejna gwiazda, która podjęła wyzwanie i nagrała swój kawałek

Lista artystów, którzy już wzięli swój udział w Hot 16 Challenge 2 jest bardzo długa - nawet tata Maty się załapał. Co ciekawe, swoje raperskie numery publikują również muzycy, którzy nie są związanie z hip hopem. Dawid Podsiadło troszkę się wyłamał, bo swój utwór zaśpiewał (jak sam stwierdził w tekście - nie potrafi rapować), ale Monika Brodka, czy Kasia Nosowska podjęły to trudne wyzwanie i zaprezentowały swoje 16 wersów. Ta ostatnia nominowała m.in. Kayah. Co na to gwiazda? Przyjęła je, a od kilku godzin możemy sprawdzić jak jej poszło. 

"Jeśli chodzi o koronę, noszę ją na głowie Mogę zdjąć, przekazać na się pomaga (...) Lecz intencje są ważne, wspierajmy i w końcu Przydałoby się wesprzeć także przedsiębiorców, Wesprzeć artystów Kochani, bo tam ktoś na górze, Odmrożeniem mami, a zapomniał o kulturze, Żyjemy w kraju na zachód od wschodu i na wschód od zachodu, Gdzie wiemy kto wygra, chociaż nikt nie wie, kiedy jest czas wyborów, A ja w kwarantannie, pragnę normalnie, przytulić się do Narodu" - to tylko część tekstu utworu Kayah, który internauci już ogłosili jako jeden z lepszych! Wystarczy przeczytać komentarze pod wideo.

A kogo Kayah nominowała? 72 godziny na podjęcie wyzwania mają teraz Viki Gabor, Idan Raichel, José Torres

Hot 16 Challenge 2: na czym polega ta akcja charytatywna?

Hot 16 Challenge pojawił się w 2014 roku i był odpowiedzią raperów na ówczesny boom wyzwań internetowych. Solar postanowił wtedy zmierzyć się na wersy z kolegami-raperami. Każdy z nich miał w ciągu 72 godzin stworzyć 16 wersów, na dowolny temat i do dowolnego bitu. Na koniec miała pojawić się krótka lista kolejnych nominowanych. 

Hot 16 Challenge 2 znów przywołał Solar. "To nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z  #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem." - możemy przeczytać w informacji o akcji.

 W ramach #hot16challenge zebrano już prawie 1,8 mln zł, a fani czekają na kolejne utwory polskich artystów.