Powróciwszy do swoich królewskich obowiązków po letnich wakacjach spędzonych z dziećmi, księżna Kate nieprzerwanie zachwyca nowoczesnymi monochromatycznymi garniturami. Jej najnowsza stylizacja była jednak ukłonem w stronę popularnego w latach 70. stylu retro.

Kate zaprezentowała się stylowo odwiedzając londyńską Streets of Growth, organizację charytatywną non-profit zajmującą się interwencjami wśród młodzieży, która wspiera osoby w wieku od 15 do 25 lat zagrożone wyzyskiem, przemocą i przestępczością. Na tę okazję księżna założyła elegancki, całkowicie beżowy garnitur składający się z dopasowanej marynarki jednorzędowej w połączeniu z zaskakującym akcentem: plisowanymi spodniami z wysokim stanem i nogawkami typu dzwony - ten vintage fason jest dla niej rzadkością. 

Inspirowany latami 70. look nie kończył się na ubraniach. Księżna Walii ułożyła swoje brązowe włosy w ścisłe loki z charakterystycznym dla tej epoki przedziałkiem pośrodku. Jej makijaż składał się z różowych ust, wytuszowanych rzęs i wyrazistych brwi.

Peter Nicholls/Getty Images

Aby unowocześnić swój strój, księżna Kate połączyła go z klasyczną białą koszulką z okrągłym dekoltem, dopasowanymi zamszowymi czółenkami i minimalną biżuterią

Podczas swojej wizyty Kate spotkała się z pracownikami organizacji charytatywnej, aby omówić ich wysiłki na rzecz zmiany życia swoich podopiecznych. Miała również okazję do interakcji z osobami, które skorzystały ze wsparcia organizacji charytatywnej, dowiadując się o pozytywnym wpływie, jaki organizacja wywarła na ich życie.

Peter Nicholls/Getty Images

W czasie, gdy księżna Kate była zajęta w Londynie, jej mąż, książę William, miał napięty harmonogram w Nowym Jorku. Chociaż towarzyszyła mu podczas jego ostatniej wizyty w Stanach Zjednoczonych w listopadzie ubiegłego roku, tym razem postanowiła zostać, aby opiekować się ich dziećmi.

Według źródeł z kręgu rodziny królewskiej, podejście pary do rodzicielstwa polega na utrzymaniu równowagi między królewskimi obowiązkami a zapewnieniem dzieciom, w tym księciu Jerzemu, jak najbardziej normalnego dzieciństwa. Wizyta księcia Williama w Nowym Jorku koncentruje się przede wszystkim na przygotowaniach do tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Earthshot Prize, promującej wpływowe podejście do wyzwań środowiskowych, z ceremonią zaplanowaną na 7 listopada w Singapurze.