Centra handlowe prześcigają się w konkursie na najbardziej spektakularne dekoracje świąteczne, z radia na okrągło płyną dźwięki starego dobrego „Last Christmas”, a krajobraz za oknem przypomina plan filmowy „Opowieści z Narni”. Atmosferę nadchodzącej Gwiazdki czuć na każdym kroku, w czym swój udział zapragnęła mieć także księżna Walii.

W nowym filmie promocyjnym  uroczystego nabożeństwa „Royal Carols: Together at Christmas”, Kate zaprasza do oglądania w połyskującym stroju eleganckiej śnieżynki. 

Drobne cekiny tweedowego żakietu w stylu Coco Chanel srebrzyły się w ciepłym świetle świec i lampek tradycyjnie przystrojonej, majaczącej w tle kadru choinki. Zapięta pod szyję marynarka zwracała dodatkowo uwagę wysadzanymi perłkami guzikami i dekoracyjnymi haftami umieszczonymi wzdłuż kołnierza oraz przy kieszeniach. Do kompletu księżna dobrała równie szykowne perłowe kolczyk. Całość wyglądała jak nakręcona w zimowej krainie czarów. 

Kate Middleton / Fot. ITV

„Przyłącz się do mnie w tę Wigilię Bożego Narodzenia i weź udział w specjalnym nabożeństwie kolędowym, którym to serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym najmłodszych członków naszego społeczeństwa w tych kluczowych wczesnych latach” – mówiła Kate w nagraniu. To jedno z działań podejmowanych przez nią w ramach projektu „Shaping Us” prowadzonego we współpracy z Royal Foundation Center for Early Childhood. 

Będzie to trzeci rok z rzędu, w którym wybranka księcia Williama obejmie rolę gospodarza nabożeństwa kolędowego w Opactwie Westminsterskim.

Po raz pierwszy zainaugurowała uroczyste obchody tego świątecznego wydarzenia w 2021 r., aby uhonorować „niesamowitą pracę osób i [organizacji] z całego kraju, które angażowały się we wsparcie swoich społeczności w czasie pandemii”. Tym razem przed kamerami wystąpią Adam Lambert, Beverley Knight, Jacob Collier, Freya Ridings i James Bay, zaś na widowni zasiądą goście, „którzy mogli mieć niełatwy, wymagający rok, w tym dzieci i ich rodziny, lub ci, dla których okres zimowy może być wyjątkowo trudny”. Program „Royal Carols: Together at Christmas” zostanie wyemitowany 24 grudnia w ITV1 i ITVX.