Początek grudnia księżna i książę Walii spędzili za oceanem, gdzie zaprezentowali nam szereg mniej i bardziej odświętnych stylizacji. Wzrok redaktorek mody przyciągnęła garniturowa klasyka w najmodniejszym kolorze 2023 roku i zielona suknia wypożyczona z okazji rozdania nagród Earthshot Prize w Bostonie. Kate Middleton zestawiła prostą kreację z odkrytymi ramionami ze szmaragdowym chokerem należącym dawniej do Lady Di, a włosy ułożyła w delikatne fale. Para wyglądała zjawiskowo, ale jak na królewskie standardy, nadal dość skromnie. Fani monarszego blichtru nie mają jednak powodów do narzekań. We wtorek 6 grudnia po dłuższej przerwie w londyńskim pałacu odbyło się przyjęcie dla członków korpusu dyplomatycznego. Przez ostatnie lata organizacja bankietu została wstrzymana ze względu na pandemię i atak Rosji na Ukrainę. Na wyjątkowym wydarzeniu obowiązuje dress code „white tie”, co w praktyce oznacza bardzo formalny wieczorowy strój. Dla royalsów jest to świetny pretekst do sięgnięcia po błyszczące kosztowności.

Kate Middleton w dawno niewidzianej tiarze z kwiatem lotosu. Księżna Walii wzięła udział w uroczystym przyjęciu w Pałacu Buckingham

Niedawno pisałyśmy o tym, że ukochana tiara Kate Middleton może... przyprawiać o ból głowy. „Lover’s Knot Tiara”, niegdyś kojarzona z księżną Dianą, składa się z wiszących pereł i diamentów oprawionych w złoto i srebro. Według królewskich ekspertów bogate zdobienia sprawiają, że jest ona bardzo ciężka, przez co może powodować nieprzyjemne dolegliwości. Być może właśnie dlatego tym razem księżna Walii włożyła inne nakrycie głowy z pokaźnej kolekcji Windsorów.

Kate Middleton: ulubiona tiara księżnej powoduje „uciążliwe bóle głowy”? >> 

Na spotkanie z dyplomatami przybyła w czerwonej cekinowej sukni z kwiatowymi motywami i w olśniewającej tiarze z kwiatem lotosu. Jej historia sięga 1923 roku, kiedy to Królowa Matka poprosiła o przerobienie ślubnego naszyjnika z pereł i diamentów na biżuteryjne nakrycie głowy. W latach 60. tiara należała do ulubionych dodatków księżniczki Małgorzaty, a obecnie niekiedy sięga po nią księżna Walii. Kosztowna ozdoba ostatni raz opuściła królewski skarbiec w 2015 roku. Żona księcia Williama wybrała się w niej na bankiet z okazji wizyty chińskiego prezydenta. 

Królowa Letycja w skórzanych spodniach, które nosi też Rosalía. To zmysłowy model w trendzie „motomami” >>

Kate towarzyszył jej mąż William, a młodsze pokolenie panującej na wyspach rodziny wspierali król Karol III i królowa Kamila. Małżonka monarchy wystąpiła w równie olśniewającej tiarze z szafirami i diamentami, w której wielokrotnie oglądaliśmy Elżbietę II. Jednak najwięcej uwagi przyciągnął  płaszcz Kamili. Królowa przekroczyła drzwi pałacu w granatowym nakryciu z fantazyjnymi srebrnymi zdobieniami. Okazuje się, że ten element garderoby pożyczyła od... swojego męża. Płaszcz jest w rzeczywistości tradycyjnym saudyjskim strojem znanym jako daqlah. Ówczesny książę otrzymał go w prezencie od projektanta Yahya Al-Bishri w 1998 roku podczas zagranicznej podróży. To nie pierwszy raz, gdy małżonka króla sięga po drogocenną pamiątkę. Miała go na sobie także podczas koncertu z okazji platynowego jubileuszu teściowej.