Trenerka fitness, finalistka 8. edycji "Tańca z gwiazdami" oraz uczestniczka programu "Dance, dance, dance" niedawno wyznała swoim obserwatorom, że zmaga się z dwiema chorobami - Hashimoto i Sibo. Teraz do sprzedaży trafiła jej książka, w której stara się rozszyfrować te podstępne schorzenia i podpowiada jak z nimi żyć. Sportsmenka przeszła długą drogę zanim trafiła do lekarzy, którzy postawili trafną diagnozę:

Na początku bagatelizowałam symptomy, myślałam, że to stres, zmęczenie, że samo przejdzie. Jednak z każdym kolejnym dniem i tygodniem mój niepokój narastał. Wiedziałam, że jednak coś jest ze mną nie tak, ale nie wiedziałam co. Dojście do tego zajęło mi kilka miesięcy. Odwiedziłam wielu lekarzy, którzy nie wyrażali chęci pomocy, twierdzili, że nic mi nie jest, zlecali tylko kolejne badania i odsyłali mnie z kwitkiem. Przeszłam długą drogę, by w końcu trafić na specjalistów, którzy chcą i potrafią mi pomóc. - przyznaje Kasia Dziurska. 

Autorka książki dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami, ale także wiedzą na temat diagnozowania i leczenia Hashimoto, którą czerpała od najlepszych specjalistów. W publikacji znajdziecie m.in. rozmowę z endokrynologiem, internistą, dietetykiem, psychologiem i seksuologiem. Wszystkie wywiady z lekarzami dotyczą tej autoimmunologicznej choroby i związanych z nią dolegliwości, np. spadku libido czy zaburzeń metabolizmu. Autorka apeluje, żeby nie obwiniać choroby o wszystkie swoje niepowodzenia i porażki tylko podjąć walkę z Hashimoto.

 

Dieta w Hashimoto - co jeść w pracy?

Kasia Dziurska zachęca by jeść zdrowo i nie głodzić się, bo odmawianie sobie przyjemności kończy się frustracją. Trenerka lubi eksperymentować w kuchni i gotować różnorodnie. W swoim jadłospisie, który znajdziecie w książce uwzględniła wymogi diety low-FODMAP. Nie znajdziecie tam dużo mięsa, jest za to sporo ryb i warzyw. Dieta powstała przy współpracy z dietetyczką Emilią Ptak. Przepisy znajdziecie w naszej galerii.