Czapki i kapelusze Paris+Hendzel to też najwyższa jakość - wykonywane są przez polskich i włoskich rzemieślników, z surowców sprowadzanych z rożnych strona świata. I tak słomę Łukasz Hendzel sprowadza z Włoch, wełny do kolekcji jesiennych są z najlepszych polskich źródeł a panamy pochodzą z Ekwadoru.

Tym razem Paris+Hendzel prezentuje 6 nowych modeli kapeluszy. Kolekcja stała, została rozbudowana o stuprocentowe bestsellery: kanotiery i teardropy w nowych kolorach (Pine, Mohogany, Caramel) i udekorowane odlanymi z mosiądzu głowami lwów zaczerpniętymi z herbu marki. Kolejną nową pozycją w ofercie firmy stał się certyfikowany biały boater, ręcznie klejony kapelusz wyplatany z naturalnej ekwadorskiej słomy, zdobiony skórzanymi paskami, złotymi nitami i wytłoczonym złotym logo. Modele mają proste, a piękne nazwy: Seagrass Gambler, Straw Teardrop, Panama, Boater, Bolero, Canotier, Wide Straw Fedora, czy Straw Visor.

Kampanię nad oceanem i na wietrznych klifach portugalskiego Colares, najdalej wysuniętym na zachód punkcie Europy, sfotografowała Anastasiia Gerak.