Na pewno kojarzycie kapelusz z ogromnym rondem przypominającym naleśnika - La Bomba Jacquemus. Portret Belli Hadid w tym efektownym nakryciu głowy zebrał na instagramie ponad półtora miliona lajków (chociaż pojawiły się zarzuty, że modelka ma na nim projekt meksykańskiej marki OLMOS & FLORES, a Jacquemus go po prostu skopiował). Nawet jeśli w plotki są prawdziwe, to nie zmieniają one faktu, że kapelusze Jacquemus nosiły (a przynajmniej fotografowały): Rihanna, Ariana Grande, Jessica Chastain, Emily Ratajkowski i polska blogerka Jessica Mercedes. Pojawiły się też w wielu edytorialach i bezsprzecznie podbiły media społecznościowe w ubiegłym roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SUNDAY NIGHT....IN POLAND :)

Post udostępniony przez JACQUEMUS (@jacquemus) Sie 5, 2018 o 1:56 PDT

Simon Porte Jacquemus w swojej kolekcji na wiosnę i lato 2019/2020 nie lansuje już plecionych kapeluszy, a słomkowe torby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MY FAVORITE BAG OF THE SEASON « LE PETIT BACI » IS NOW AVAILABLE SUMMER 2019 JACQUEMUS.COM

Post udostępniony przez JACQUEMUS (@jacquemus) Lut 1, 2019 o 5:38 PST

Nakrycia głowy w tym stylu nadal pozostają jednak modne. Dowody? Znajdziecie je przeglądając zdjęcia z pokazów Valentino i Chanel. Nic dziwnego, że polska marka Roboty Ręczne w odpowiedzi na ten trend postanowiła wprowadzić do swojej oferty wakacyjne kapelusze z rondem o średnicy prawie dorównującej tej z metką Jacquemus. 

Chociaż temperatura za oknem nadal ledwo przekracza zero stopni, to kapelusz Robotów Ręcznych już cieszy się sławą na instagramie. Swoje zdjęcia w tym projekcie opublikowała m.in Maffashhion. Chwilowo jest nawet wyprzedany, ale jak zapowiada Marta Iwanina-Kochańska - właścicielka i założycielka marki, niedługo wróci do sklepu online. Cena? 360 zł. Kilkakrotnie taniej niż za projekt  Jacquemus.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roboty Ręczne (@robotyreczne) Lut 20, 2019 o 11:37 PST

Ciekawe, czy trend na kapelusz Robotów Ręcznych z instagrama przeniesie się na ulice, a w zasadzie.... plaże.