Louis Vuitton + Kanye West? 

Pod koniec listopada zmarł projektant i DJ Virgil Abloh, który założył rewolucyjną markę Off-White i był dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton. Zachowując jego pamieć, właściciele domu mody nie typowali jeszcze następcy - chociaż w social mediach nie brakuje obstawień nowego creative directora LV. Teraz pojawiła się informacja, że jedną z najmocniejszych kandydatur ma być... Kanye West, bliski przyjaciel zmarłego Virgila Abloh. Takie wieści opublikował magazyn "The Sun", który twierdzi, że muzyk i założyciel Yeezy został osobiście polecony przez dotychczasowego projektanta Louis Vuitton. 

Vintage płaszcz Burberry za ułamek ceny? Brytyjski dom mody dołącza do drugiego obiegu (i oferuje wypożyczenia!)>>

Kanye West i Virgil Abloh poznali się kilkanaście lat temu, dokładnie w 2009 roku, podczas stażu w Fendi. Od tej pory utrzymywali bliskie kontakty i współpracowali ze sobą zawodowo. Abloh m.in. był dyrektorem artystycznym firmy Westa - Donda, później działał także z przyjacielem oraz Jayem-Z przy albumie "Watch the Throne". 

W brytyjskim dzienniku pojawia się też cytat anonimowej osoby z bliskiego otoczenia rapera, która wyjaśnia, że West bardzo źle zniósł śmierć przyjaciela i wciąż nie może się z nią pogodzić. Czuje też, że jego powinnością jest kontynuować misję, którą obrał Virgil Abloh. Abloh był pierwszym czarnoskórym amerykańskim dyrektorem kreatywnym, kiedy objął stanowisko kierownicze w Louis Vuitton. Kanye West współpracował już wcześniej z LV - w 2009 roku, kiedy stworzył dla marki linię sneakersów (kosztowały 1100 usd, dziś warte są ponad 30 000 usd). 

Balenciaga Pre-Fall 2022. W świecie bez internetu>>

Póki co ani Kanye West, ani przedstawiciele domu mody Louis Vuitton nie odnieśli się do tych doniesień.