Kampania społeczna "Kochanie to sztuka" przypomina twórczość Michaliny Wisłockiej w niezwykle szczytnym celu. Akcja ma zwrócić naszą uwagę na czułość i seks, będące fundamentem udanego związku. Bo o intymnych problemach należy rozmawiać, choć takie tematy nie należą do łatwych. Jak zrobić to z najwyższą delikatnością i troską o uczucia drugiej osoby? W jaki sposób wyrazić własne pragnienia, by nie zostać źle odebranym? Szczere wyznania dotykające miłosnych spraw nagrały gwiazdy zaangażowane w projekt. W telewizji, internecie lub na stronie kochanietosztuka.pl można zobaczyć krótkie filmiki, w których uczuciowe słowa padają z ust m.in. Magdaleny Boczarskiej, Doroty Gardias, Czesława Mozila, Eryka Lubosa, Piotra Adamczyka, Mateusza Gesslera czy Ady Fijał. Spoty mają na celu przekonać nas do tego, by głośno wyrażać swoje emocje. Lecz nie agresywnie, a sposób łagodny i przyjemny dla ucha - płynący prosto od serca.

Dziś, 40 lat po premierze książki „Sztuka kochania“, Polacy - choć z każdej strony bombardowani nagością i seksem – wciąż nie potrafią otwarcie rozmawiać. Seks cały czas jest w sferze tabu. Do tej pory w kampaniach społecznych na temat seksu mówiło się jedynie pod kątem chorób i zagroźeń. Kampania Kochanie to Sztuka pokazuje, że seks to też emocje, a co najważniejsze – bliskość między dwojgiem ludzi.“ – komentuje Ada Fijał.

„W Polsce cały czas brakuje edukacji seksulanej w szkołach, od małego uczeni jesteśmy, że seks to temat zakazany. Dlatego nie umiemy otwarcie rozmwiać o swoich potrzebach, nie wiemy jakich słów używać, aby nie być wulgarnym albo źle zrozumianym przez partnera. Kochanie to sztuka i warto nie bać się o tym rozmawiać.“ – dodaje Karolina Malinowska.

Michalina Wisłocka wprowadziła do Polski seksualną rewolucje. Ginekolożka i autorka bestsellerowego poradnika dla par "Sztuka kochania" była pionierką w zwalczaniu niepłodności oraz popularyzatorką antykoncepcji. Po 40 latach od jego wydania nadal wpływa na intymne zachowania Polaków. Uczy, jak po latach związku przywołać miłosny żar, za pomocą czułych słów i małych gestów. 

Magdalena Boczarska "Kochanie to sztuka" - WIDEO: