Bikini robione na drutach? Tak, to możliwe! I nie chodzi o (nie)sławną bieliznę z Koniakowa. Kolekcję na lato 2015 ze strojami kąpielowymi niedawno ujawniła marka Roboty Ręczne. Polski brand specjalizujący się w oryginalnej biżuterii i swetrach poszedł o krok dalej. W informacji prasowej możemy przeczytać:

"Roboty Ręczne postanowiły otworzyć się na 'nowe', inspirując się dawnym. W tym sezonie naszym klientkom proponujemy linię strojów plażowych oraz przewiewnych swetrów. Tym razem chwyciliśmy nie tylko za druty, ale również szydełko".

Projektantce Marcie Iwaninie-Kochańskiej zależało na stworzeniu projektów ponadczasowych. Dlatego nazwy produktów pochodzą od imion ikon mody drugiej połowy ubiegłego wieku - Grace, Ana, Eva, Catherine, Brigitte, Marilyn, Jean, Francoise, Lauren, Bianca, Joline, Christy. "Najwierniejsza szydełkowym ubraniom i dodatkom była Jane Birkin, której ponadczasowe stylizacje oddają idealnie ducha i filozofię Robotów Ręcznych".

Do produkcji wykorzystan obawełnę organiczną, bawełnę z bambusem lub z lycrą, Dodatkowo każda część kostiumu jest wzmocniona gumonicią (nicią gumową), która z jednej strony zapewnia elastyczność, z drugiej - uniemożliwia rozciąganie ubrania.

Kampania Roboty Ręczne "Heartmade Crochet" lato 2015 >>

Zdjęcia: Łukasz Dziewic
Modelka: Michalina Glen / MODEL PLUS
Makijaż i włosy: Magdalena Chmielewska - Make Up and Hair Artist