14 maja 2016 r. w TK Maxx ruszyła kolejna zbiórka funduszy na rzecz programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, prowadzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA, którego partnerem strategicznym jest TK Maxx. Dodatkowo, od 1 czerwca 2016 r. w sklepach sieci pojawią się specjalne charytatywne koszulki oraz torby z nadrukami rysownika komiksowego, Dennisa Wojdy – dochód ze sprzedaży produktów zostanie przekazany potrzebującym dzieciom. Akcję wspiera topmodelka Kamila Szczawińska.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, siostrzany program SZLACHETNEJ PACZKI, już od 13 lat pomaga dzieciom, które są w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej i które w obliczu codziennych życiowych zmagań i szkolnych porażek straciły wiarę w siebie. Inicjatywa uczy najmłodszych wygrywać tak, by dzisiaj radzili sobie w szkole, a jutro w życiu. Dzięki tutorom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dzieci nie tylko zyskują motywację do nauki, ale również poznają swoje silne strony i wzmacniają pewność siebie. Dzięki temu, osiągają lepsze wyniki w nauce, stają się bardziej otwarte i szczęśliwsze.

Z okazji Dnia Dziecka, między 14 maja a 1 czerwca we wszystkich sklepach TK Maxx będzie trwała zbiórka funduszy na rzecz programu. Specjalne oznaczone puszki na datki będą zlokalizowane przy kasach, a zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie edukacji i rozwoju 2000 dzieci. Będzie to niepowtarzalna okazja by pomóc przeprowadzić dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Dodatkowo, w czerwcu, w sklepach sieci będą sprzedawane charytatywne produkty – limitowana edycja t-shirtów oraz toreb z nadrukami rysownika, Dennisa Wojdy. Ilustracje są efektem konkursu „Kim chcesz zostać w przyszłości”, który w zeszłym roku TK Maxx zorganizował dla podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Każdy z uczestników mógł odpowiedzieć na pytanie konkursowe za pomocą różnych środków wyrazu – opowiadania, zdjęcia lub filmu. Zgłoszenia konkursowe zostały przygotowane przez dzieci pod okiem ich tutorów, a zwycięskie projekty zawodów zinterpretował Dennis Wojda tworząc cztery grafiki. Dochód ze sprzedaży charytatywnych koszulek oraz toreb zostanie przekazany na wsparcie programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI i pomoże potrzebującym dzieciom. W roku szkolnym 2015/2016, AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI działa w 28 miastach, a w projekt zaangażowało się już 175 szkół.

Do wsparcia działań charytatywnych, prowadzonych z okazji Dnia Dziecka przyłączyła się topmodelka Kamila Szczawińska, która powiedziała:

Od lat towarzyszy mi poczucie społecznej misji i chęć pomocy tym, którzy jej potrzebują. Z ogromną przyjemnością i z potrzeby serca angażuję się w działania charytatywne, bo wiem, że mogę przyczynić się do spopularyzowania tego typu inicjatyw. Dlatego, gdy TK Maxx zwrócił się do mnie z prośbą o wsparcie programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI z przyjemnością zgodziłam się na udział w akcji. Każde, nawet najmniejsze wsparcie, ma znaczenie, dlatego gorąco zachęcam do wspólnego angażowania się w budowanie szansy dla dzieci, które dzięki nam mogą zyskać lepszą przyszłość.

Cena koszulek dziecięcych z ilustracjami Dennisa Wojdy – 34.99 zł i 39.99 zł
Cena koszulki damskiej z ilustracjami Dennisa Wojdy – 69.99 zł
Cena torby z ilustracjami Dennisa Wojdy – 4.99 zł