Już 12 października odbędzie się lizboński pokaz Kamila Sobczyka. Młody Polak zaprezentuje kolekcję u boku takich artystów jak Nuno Baltazar, Miguel Vieira czy Marques Almeida, w ramach portugalskiego Tygodnia Mody. Impreza odbywa się w samym sercu lizbońskiej starówki, w zabytkowych pałacowych wnętrzach. Jest kameralna i trwa jedynie trzy dni, co sprzyja wyśrubowanej selekcji. Sobczyk został zaproszony przez organizatorów ModaLisboa jako gość specjalny, tak jak wcześniej znacznie bardziej doświadczeni artyści: Dawid Tomaszewski, Łukasz Jemioł, duet MMC...

Kolekcja Kamila zaczarowała nas od pierwszej sylwetki podczas pokazu w Łodzi. Ten młody zdolny projektant tworzy idealną modę na nasz rynek. Nigdy wcześniej nie zapraszaliśmy projektantów bez wcześniejszej analizy kolekcji jednak w tym wypadku wiemy, że się nie zawiedziemy – mówi Tiago da Costa Miranda, organizator lizbońskiego Tygodnia Mody. - Jestem przekonany, że Kamil tak jak 2 lata temu Dawid Tomaszewski skradnie serce całej Portugalii.

Chyba za wcześnie na takie porównania, ale Sobczyk bez wątpienia jest jednym z najbardziej obiecujących projektantów najmłodszego pokolenia. Pół roku temu jego kolekcja "MANDU" była częścią programu strefy OFF Out of Schedule, a zebrała recenzje lepsze niż większość pokazów Designer Avenue. Teraz Kamil Sobczyk wróci do Łodzi jako gwiazda - pokaże kolekcję "YEAGER" na głównej scenie, w kilka dni po portugalskiej premierze. Gratulujemy!

Jeśli nie możecie się doczekać premiery "YEAGER", szkice kolekcji znajdziecie w GALERII >>>