Richard Avedon, Peter Lindberg, Bruce Weber, Herb Ritts, Annie Leibovitz, Nick Knight, Patrick Demarchelier, Mert and Marcus, Terry Richardson, Mario Sorrenti, Mario Testino, Paolo Roversi. Od 1964 roku, czyli momentu powstania pierwszego kalendarza marki, dla Pirelli pracowali najważniejsi fotograficy mody na świecie, a przed ich obiektywami stawały modelki, aktorki, gwiazdy, kobiety kultury. Oryginalny i bardzo ekskluzywny projekt firmy zajmującej się na co dzień produkcją opon pneumatycznych (kalendarz Pirelli nie był dostępny w sprzedaży i trafiał jako prezent do najbardziej oddanych klientów marki oraz sław), budził równie duże zainteresowanie, co kontrowersje. Ostatnie lata produkcji kultowej już publikacji to jednak zwrot w stronę artyzmu, body positive i ważnych społecznie tematów.

Słynny sklep internetowy z modą, Net-A-Porter, zawiesza swoją działalność>>

Kalendarz Pirelli 2021 nie powstanie

W zeszłym roku Roversi zainspirowany słynnym dramatem Szekspira szukał "Julii, która istnieje w każdej kobiecie" i do kalendarza dołączył osiemnastominutowy film, na który złożyły się między innymi wywiady z kandydatkami do roli Julii - szczere i osobiste, bez makijażu oraz kostiumów. Rok wcześniej Albert Watson zaproponował Pirelli projekt "Dreaming" ze zdjęciami, które są "fotograficzną opowieścią o  aspiracjach czterech kobiet i towarzyszącej im determinacji w osiągnięciu celów, z których każda realizuje własne marzenia i pasje". Tym razem kalendarz Pirelli nie powstanie - datowany na 2021 rok zbiór fotografii nie będzie miał miejsca. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. "W świetle nagłej sytuacji związanej z COVID-19 Pirelli zdecydowało się anulować produkcję i premierę kalendarza Pirelli na rok 2021" wyjaśnił wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający marki, Marco Tronchetti Provera. 

Firma postanowiła część funduszy, które przeznaczyłaby na produkcję sesji zdjęciowej, przekazać na walkę z koronawirusem: zakup niezbędnych środków i badania. Ma to być kwota w wysokości 100 tysięcy euro

Jak zrobić maseczkę higieniczną? Oto prosty sposób na uszycie maski ochronnej przeciw koronawirusowi>>