Areta Szpura i Karolina Słota prawie każdą swoją kolekcją chcą podkreślić siłę i piękno kobiet. Wspierają dziewczyny nie tylko hasłami na bawełnianych bluzach, ale także angażując się w akcje charytatywne. Ostatnio część dochodu ze sprzedaży ich projektów z linii GRLPWR Gang trafiła na konto Feminoteki (przeczytajcie>>). Nie była to jednak jednorazowa pomoc. Teraz zespół Local Heroes zbiera fundusze dla tej samej fundacji w nieco inny sposób. Areta i Karolina połączyły siły z fotografką Zuzą Krajewską (która znana jest zresztą nie tylko ze świetnych modowych zdjęć, ale także z tego, że chętnie bierze udział w podobnych akcjach - sprawdźcie jej projekt "Imago"!) i wspólnie stworzyły niezwykły kalendarz "Miss World" 2017. Każdy miesiąc to inna bohaterka i inna historia. Modelkami zostały zarówno sportsmenka, która zdobyła medale na ostatniej paraolimpiadzie w Rio, jak i studentka iranistyki pracująca w Kooperatywie Spożywczej Dobrze.

„Chcemy pokazać że dla nas, piękno przybiera najróżniejszą postać. Nie trzeba mieć blond włosów i niebieskich oczu, idealnych proporcji. Każda z naszych MISS jest wyjątkowa. Inspiruje nas. Kocha siebie i czuje się piękna. Projekt ma na celu przekonanie dziewczyn do pokochania siebie jakie są, bo każda z nas ma w sobie coś pięknego, wystarczy to odnaleźć i w to uwierzyć!” - powiedziały projektantki LH.


Cały dochód ze sprzedaży kalendarza "Miss World" 2017 trafi do Fundacji Feminoteka, która od ponad 10 lat działa na rzecz kobiet. Możecie go zamówić na stronie Local Heroes. 

fotograf: Zuza Krajewska
stylistka: Ewelina Gralak
make up: Wilson & Iza Kućmierowska
hair: Romina Grieger
set design: Maria / Dress the Space

Modelki:

MISS JANUARY: Ogi Ugonoh
MISS FEBRUARY: Kamajli Nguyen
MISS MARCH: Sandra Kraszewska
MISS APRIL: Anastazja Bernad
MISS MAY: Alicja Fiodorow
MISS JUNE: Lola Lesner
MISS JULY: Zocha Korosadowicz
MISS AUGUST: Alicja Konarska
MISS SEPTEMBER: Ania Witko
MISS OCTOBER: Aia Asé
MISS NOVEMBER: Marta Grabowska
MISS DECEMBER: Basia Szablisty

Kalendarz Local Heroes "Miss World" 2017 - GALERIA>>