9. edycja kalendarza Dżentelmeni to nie tylko same zdjęcia i daty, to także wielopoziomowa inicjatywa artystyczna, w której udział wzięli muzycy, fotograficy, aktorzy, piosenkarze, sportowcy, graficy i reżyserzy. Wszystkie gwiazdy połączyła chęć pomocy, a także wzięcia udziału w nietypowym i ciekawym działaniu twórczym. Wśród tegorocznych ochotników znaleźli się między innymi: Robert Lewandowski, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak Kasia Urbaniak, Michał Urbaniak, Maciej Musiał, Marcin Bosak, Paweł Małaszyński, Patrycja Kazadi, Alicja Majewska, Jakub Wesołowski, Kabaret Paranienormalni i Radzimir Dębski.

Tegoroczny projekt składa się z kalendarza, płyty, wideoklipów, a także książki i albumu. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu bohaterowi. 12 niezwykłych różnorodnych zdjęć to dzieło wybitnych polskich fotografów, między innymi Jacka Poremby, Pawła Fabjańskiego i Marty Wojtal.

Ci, którzy nie zostali „twarzami miesięcy”, mieli okazję pojawić się w materiałach wideo, wziąć udział w nagraniach niezwykłych piosenek. Kompozytor Michał Przytuła stworzył utwory do których zaśpiewali: Alicja Majewska, Hanna Banaszak, Anna Jurksztowicz z synem Radzimirem Dębskim, Urszula Dudziak z Michałem Urbaniakiem, Alicja Bachleda-Curuś, Patrycja Kazadi, Tatiana Okupnik i Igor Kwiatkowski z kabaretu PARANIENORMALNI.

Szczególną rolę w projekcie odegrał Jakub Wesołowski, który nie tylko zapozował, ale także odnalazł się w wokalnym duecie z Alecją Bachledą-Curuś i zagrał w wideo.

Kolejne zdjęcia gwiazd kalendarza będą prezentowane co kilka dni. My specjalnie dla was zaktualizujemy artykuł i galerię.

Do grona dżentelmenów po raz kolejny dołączył Paweł Małaszyński, aktor pojawi się nie tylko na fotografiach, ale również w teledysku Alicji Bachledy Curuś „Twoje ach“. W tym samym teledysku zobaczymy także Marcina Bosaka. Aktor znany z takich seriali jak: „M jak Miłość” i „Świadek koronny” w akcji "Kalendarz Dżentelmenów" udział wziął po raz pierwszy. 

Kolejnym dżentelmenem został Radzimir Dębski - wybitny kompozytor, którego talent deceniła sama Beyoncé.

Maciej Musiał w kalendarzu pojawił się po raz trzeci. W poprzednich edycjach podziwialiśmy aktora w roli modela i wokalisty (pamiętacie jego współpracę z Małgorzatą Kożuchowską i Tomkiem Karolakiem?). Tym razem Maciek zapozował przed obiektywem Bartka Wieczorka w sesji inspirowanej filmem "Moje własne Idaho”, a także spotkał się z podopiecznymi fundacji POMÓŻ IM.

Kolejna osobowość Kalendarza Dżentelmeni to Patricia Kazadi. Aktorka, prezenterka telewizyjna, kompozytorka i wokalistka jako jedyna pojawi się zarówno na zdjęciach (jej miesiąc to czerwiec), ale także i na płycie (w kompozycji Michała Przytuły "Własny plan”). 

W projekcie wzięły także udział także Tatiana Okupnik i Marina Łuczenko. Posłuchajcie piosenek, które stworzyły do Kalendarza Dżentelmeni:

Kalendarz także łączy! Kasia Urbaniak przyleciała specjalnie z Nowego Jorku by sfotografować Mamę Ulę Dudziak, siostrę Mikę i tatę Michała Urbaniaka. Artystyczna rodzina po praz pierwszy zrobiła coś wspólnie właśnie dla tego niesamowitego projektu.
 

Twarzą stycznia została Agnieszka Szulim. Paweł Fabiański sfotografował ją w sportowej wersji. Jak wam się podoba sesja?

Wspomniana Anna Jurksztowicz z synem Radzimirem Dębskim wspólnie wykonali zaaranżowany przez Radzimira utwór. Zobaczcie jak wyglądała ich praca w studio:

Kalendarz z płytą i książką, można już kupić  w Drogeriach Rossmann, sklepach CCC oraz salonach SONY i w EMPIKu. Cena pakietu to 59.90 zł, cena płyty 29,90 zł. 

Kalendarz Dżentelmeni 2015 - Zobacz zdjecia zza kulis >>