O tym, że młoda Kalifornijka ma wiele wspólnego z Hermioną Granger, wiadomo nie od dziś. Kiedy schodzi z wybiegu lub planu sesji zdjęciowej, Kaię Gerber bez reszty pochłania ją czytanie książek. W czasie wymuszonego pandemią lockdownu, uruchomiła na swoim koncie instagramowym cykl spotkań klubu książki. Nikogo nie zdziwiła więc chyba obecność modelki podczas gali National Book Awards. Podczas corocznego wydarzenia doceniani są tłumacze oraz autorzy beletrystyki, literatury faktu, poezji, i literatury młodzieżowej. 74. ceremonię prowadził aktor, reżyser, producent i podcaster LeVar Burton. Gospodarz "Reading Rainbow" został ogłoszony zastępcą Drew Barrymore w połowie października. 

Na swoim Instagramie (Ig stories) Kaia podzieliła się zdjęciem stosu książek na stole z bukietem kwiatów, które podpisała krótkim „#NationalBookAwards”.

Według oficjalnej  strony internetowej organizacji, jej misją jest „celebrowanie najlepszej literatury opublikowanej w Stanach Zjednoczonych, poszerzanie jej publiczności i zapewnienie książkom ważnego miejsca w kulturze.”. 

Ukochana Austina Butlera pojawiła się na evencie razem ze sławną mamą. I podczas gdy zaledwie dzień wcześniej, przy okazji wydarzenia promującego szwajcarskie zegarki Omega, pozowały w dopasowanych małych czarnych, tym razem Kaia i Ciny zdecydowały się na stylizacyjne kontrasty. 

Kaia Gerber i Cindy Crawford / Fot. Cindy Ord / Staff / Getty Images

Młoda modelka zachwyciła w posągowej sukni bez ramiączek osadzonej w najmodniejszym tej jesieni brązie uzupełnionej jedynie subtelną złotą biżuterią. Niech jednak nie zmyli was trendujący kolor kreacji młodej Gerber. Jej suknia to projekt vintage – pochodzi z kolekcji Ralph Lauren FW01, co oznacza, że ma dokładnie tyle samo lat, co Kaia. How cool is that! Minimalistyczny look modelki powstał we współpracy ze stylistką Danielle Goldberg. Obie spisały się na piątkę z plusem. Tak powinno się nosić modę z drugiego obiegu!