Nie od dziś w świecie filmu mówi się o niewystarczającej liczbie silnych postaci kobiecych. Co prawda wśród herosów MCU i DC coraz częściej debiutują komiksowe superbohaterki, ale zazwyczaj nie odgrywają one kluczowej roli w biegu wydarzeń. W „Avengers: Koniec gry”, największym kasowy hicie z uniwersum Marvela, Kapitan Ameryka, Iron Men czy Thor dostają zdecydowanie więcej czasu ekranowego i dialogów niż Czarna Wdowa, Carol Danvers i Nebula.

Boom na filmy superbohaterskie, w których główne role obsadzone są przez kobiety, wybuchł niedawno. W 2018 roku Brie Larson wcieliła się w komiksową Kapitan Marvel. Film zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie, co zdawało się potwierdzać zapotrzebowanie na role model dla dziewczynek. Swojego obrazu doczekała się również bohaterka Scarlett Johansson, a także Wonder Women. Z kolei na małym ekranie widzowie oglądać mogli poczynania Wandy Maximoff.

Leslie Grace w kostiumie superbohaterki z Gotham City

Do tego grona dołączy niedługo Batgirl. Premiera filmu odbędzie się na HBO Max w 2022 roku. Póki co ekipa pracuje na planie w Glasgow, gdzie kilka dni temu paparazzi zdołali uchwycić na zdjęciach Leslie Grace, wcielającą się w tytułową rolę. Sama aktorka (i zdobywczyni 3 latynoskich nagród Grammy) właśnie pochwaliła się kostiumem superbohaterki na Instagramie.  

Poza Leslie Grace do obsady dołączył Michael Keaton, który według doniesień ponownie odegra postać Batmana. Rola Robina trafić ma do Dylana O'Briena, znanego m.in. z produkcji „Więzień Labiryntu”. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, wcześniej pracująca przy filmie „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” o antybohaterce komiksów DC. Film „Batgirl” opowie historię Barbary Gordon, postaci stworzonej na potrzeby serialu „Batman” z lat 60., walczącej ze zbrodnią na ulicach Gotham City.