Silver lining manicure

Uroczy trend, który sprawdzi się nawet na krótkich paznokciach. To subtelna linia zdobiąca końcówkę płytki, wykonana za pomocą brokatowego lakieru w srebrnym kolorze. Taki manicure wykonał Tom Bachik dla aktorki Michelle Williams na niedawną galę Oscarów. Nie myśl jednak, że to propozycja zarezerwowana wyłącznie na wieczór – błyszczący akcent jest tak delikatny, że sprawdzi się nawet do biura. Co więcej, silver lining z powodzeniem można zrobić samemu w domu. Bachik instruuje, by przed ozdobieniem płytki srebrnym lakierem, nałożyć warstwę półtransparentnego lakieru nude. Na sam koniec radzi, aby pokryć płytkę ultrabłyszczącym, szklistym topem.

 

Alien nails

Kolejny modny wariant french manicure, który Tom Bachik wyczarował na paznokciach Anne Hathaway. Aktorka dopełniła nim swój drapieżny look na pokaz Versace, który miał miejsce w Hollywood przed galą Oscarów. W tej stylizacji końcówka paznokci nie jest biała, lecz kryształowo transparentna. Jak manicurzysta osiągnął ten efekt? Sięgnął po stare, dobre tipsy! A konkretnie te w kształcie stiletto nails, czyli z „zaostrzoną” końcówką. Nałożył je na już pomalowane, naturalne paznokcie Anne pokryte opalowym lakierem. W tym konkretnym manicure niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie kształtu płytki do tipsów, dlatego po taką stylizację najlepiej wybrać się do salonu.

 

American manicure

Z czerwonych dywanów nie schodzi też American manicure – czyli french w odsłonie glamour. Ostatnio do jego fanek dołączyła Margot Robbie, która wybrała takie paznokcie na galę Oscarów. Wykonała je dla niej Betina Goldstein, a efekt był wprost zachwycający. Co wyróżnia American manicure? Końcówka paznokci nie odcina się tak mocno od płytki i jest tylko odrobinę jaśniejsza. Ozdobny łuk miękko stapia się z bazowym kolorem paznokci i całość wygląda niezwykle elegancko, a przy tym nowocześnie i minimalistycznie. Do wykonania tej stylizacji niezbędne będą dwa lakiery w odcieniu nude – beżowy i półtransparentny. W pierwszym etapie jasnobeżowym lakierem malujemy same końcówki paznokci, a w drugiej kolejności na całą płytkę aplikujemy warstwę półtransparentnego. Efekt?