Silver lining manicure

https://www.instagram.com/p/CptV39avoKc/

Uroczy trend, który sprawdzi się nawet na krótkich paznokciach. To subtelna linia zdobiąca końcówkę płytki, wykonana za pomocą brokatowego lakieru w srebrnym kolorze. Taki manicure wykonał Tom Bachik dla aktorki Michelle Williams na niedawną galę Oscarów. Nie myśl jednak, że to propozycja zarezerwowana wyłącznie na wieczór – błyszczący akcent jest tak delikatny, że sprawdzi się nawet do biura. Co więcej, silver lining z powodzeniem można zrobić samemu w domu. Bachik instruuje, by przed ozdobieniem płytki srebrnym lakierem, nałożyć warstwę półtransparentnego lakieru nude. Na sam koniec radzi, aby pokryć płytkę ultrabłyszczącym, szklistym topem.

Alien nails

https://www.instagram.com/p/CpnbKrWp2GN/

Kolejny modny wariant french manicure, który Tom Bachik wyczarował na paznokciach Anne Hathaway. Aktorka dopełniła nim swój drapieżny look na pokaz Versace, który miał miejsce w Hollywood przed galą Oscarów. W tej stylizacji końcówka paznokci nie jest biała, lecz kryształowo transparentna. Jak manicurzysta osiągnął ten efekt? Sięgnął po stare, dobre tipsy! A konkretnie te w kształcie stiletto nails, czyli z „zaostrzoną” końcówką. Nałożył je na już pomalowane, naturalne paznokcie Anne pokryte opalowym lakierem. W tym konkretnym manicure niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie kształtu płytki do tipsów, dlatego po taką stylizację najlepiej wybrać się do salonu.

American manicure

https://www.instagram.com/p/Cpvnsa7vjTs/

Z czerwonych dywanów nie schodzi też American manicure – czyli french w odsłonie glamour. Ostatnio do jego fanek dołączyła Margot Robbie, która wybrała takie paznokcie na galę Oscarów. Wykonała je dla niej Betina Goldstein, a efekt był wprost zachwycający. Co wyróżnia American manicure? Końcówka paznokci nie odcina się tak mocno od płytki i jest tylko odrobinę jaśniejsza. Ozdobny łuk miękko stapia się z bazowym kolorem paznokci i całość wygląda niezwykle elegancko, a przy tym nowocześnie i minimalistycznie. Do wykonania tej stylizacji niezbędne będą dwa lakiery w odcieniu nude – beżowy i półtransparentny. W pierwszym etapie jasnobeżowym lakierem malujemy same końcówki paznokci, a w drugiej kolejności na całą płytkę aplikujemy warstwę półtransparentnego.

https://www.instagram.com/p/CpgC0vSPMb2/