Czasem nam się wydaje, że świat nie istniałby bez kawy. Obojętnie czy pracujemy z domu, czy wróciliśmy do biura to poranna kawa nadal jest naszym rytuałem. Weekend? Również nie wyobrażamy go sobie bez ciemnego napoju z kofeiną. Jednak latem, a czasem i jesienią, wiele z nas rezygnuje z klasycznej latte czy americano na rzecz bardziej "wymyślnych", a z pewnością słodszych, opcji. Kilka miesięcy temu internet oszalał na punkcie Dalgona Coffe. Przepis rodem z Korei robili absolutnie wszyscy, zarówno na TikToku, jak i Instagramie. Teraz przyszedł czas na inny drink, a dokładnie kawę o intrygującej nazwie "Iced Biscoff Latte".

Już nie Dalgona Coffe, a Iced Biscoff Latte. To obecnie najpopularniejsza kawa na TikToku!

W te upały kawa na zimno brzmi świetnie. Niektórym wystarczy samo wrzucenie kostek lodu do szklanki i zalanie ich kawą. Dla poszukujących nowych smaków mamy propozycję na Iced Biscoff Latte. Skąd ta nazwa? Chodzi o specjalny składnik, a dokładnie Biscoff, czyli beligijski krem z karmelizowanych ciasteczek. Ma wielu fanów i to nie tylko w Belgii, ale również w Anglii, Holandii, Francji i Szwecji, czy w USA. Pomysł na ten produkt powstał w 2007 roku, gdy Els Scheppers, uczestniczka programu "Wynalazcy", wpadła na pomysł produkcji kremu ciasteczkowego będącego alternatywą dla kremu czekoladowego lub z masła orzechowego. Koncept tak się spodobał, że Scheppers zrealizowała swój plan razem z Lotus Bakeries. Co ważne, po krem Biscoff mogą sięgnąć także weganie, a sam produkt nie zawiera barwników czy sztucznych aromatów. Produkt jest też dostępny w Polsce i z łatwością kupicie go przez internet.

Przepis na Iced Biscoff Latte znajdziecie np.na wspomnianym TikToku. Ten na profilu @7amcoffeeclub ma już ponad pół miliona odtworzeń, co więcej, każdy może sam odtworzyć ten rodzaj kawy w warunkach domowych. 

Iced Biscoff Latte. Przepis na najpopularniejszy napój ostatnich miesięcy

Składniki:

  • Krem Lotus Biscoff Spread
  • gorąca kawa
  • mleko
  • lód

Do dzbanka dodaj łyżkę kremu Biscoff i zalej go gorącą kawę, aż się rozpuści. Wymieszaj. Następnie wrzuć lód do wysokiej szklanki, zalej go zimnym mlekiem i na koniec dodaj miks kawy i kremu. I znów wszystko zmieszaj. 

@7amcoffeeclub

iced biscoff latte #coffee #biscoff #lotus #latte #icedlatte #icedcoffee #homecafe #fyp #foryou #coffeetok #coffeetiktok

Just the Two of Us - Grover Washington, Jr.