Serialowa wersja "Interview with the Vampire"

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że stacja AMC ogłosiła rozpoczęcie prac nad produkcją serialowej adaptacji książki "Interview With the Vampire" Anne Rice. Jeśli jesteście fanami bestsellera pisarki oraz jego filmowej adaptacji, mamy dla Was dobrą wiadomość! Na instagramowym profilu serialu pojawił się właśnie jego pierwszy teaser! 

Produkcja powstała na skutek zawartej w zeszłym roku umowy między autorką a AMC. Na jej mocy stacja przejęła prawa do ekranizacji dzieł pisarki, a tematem umowy były książki z dwóch cyklów: "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z rodu Mayfair". Transakcja łącznie obejmuje 18 tytułów z obu serii książek, jednak najbardziej znaną jest pierwszy tom "Kronik wampirów", który już doczekał się ekranizacji i zdobył światowy rozgłos. Przypomnijmy, że w filmie "Wywiad z wampirem" z 1994 roku zagrały takie gwiazdy jak Brad Pitt, Tom Cruise, Kirsten Dunst oraz Antonio Banderas.

Serialowa wersja "Interview with the Vampire": obsada i twórcy

Twórcą i scenarzystą serialu będzie Rolin Jones, znany z takich produkcji jak "Zakazane imperium" oraz "Perry Mason". Głównym producentem będzie Mark Johnson ("Breaking Bad", "Rain Man", "Pamiętnik", "Zadzwoń do Saula"). Anne Rice oraz jej syn Christopher Otrzymali stanowiska producentów wykonawczych. 

Ta historia ma już miliony fanów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, nie możemy się doczekać, aby podzielić się nową interpretacją klasyki ożywionej przez Rolina i Marka.

Powiedział Dan McDermott, prezes AMC Networks i AMC Studio. Mark Johnoson dodał:


Wyzwanie, jakim jest zaadaptowanie dla telewizji przełomowej i niezwykle fascynującej pracy Anne Rice, jest zarówno onieśmielające, jak i ekscytujące. Mając wcześniej wyprodukowane filmy z pojedynczych dzieł, dostrzegam zarówno odpowiedzialność, jak i zobowiązanie, które jesteśmy winni materiałowi. Mocno wierzę, że dzięki AMC i Rolinowi Jonesowi jesteśmy przygotowani, aby sprostać temu wyzwaniu i zachwycić zarówno wiernego fana Anne Rice, jak i widza, który dopiero teraz odkrywa jej dzieła.

A kogo zobaczymy w rolach głównych? Gwiazdami serialu będą Sam Reid, który zagra Lestata de Lioncourta i Jacob Anderson, który wcieli się Louisa de Pointe du Lac.

Twórcy serialu zapowiedzieli jego osiem odcinków, które prawdopodobnie zadebiutują na stacjach AMC i AMC Plus już w 2022 roku.