Nowy kalendarz Gagamodels 2021 jest prowokacyjny, ma mroczną scenerię przełamaną humorem, a jego bohaterki - siedem modelek - pokazują nieskrępowaną kobiecą ekspresję i zabawę. Odważna i bardzo kobieca publikacja ma, jak podkreśla agencja modelek, pomóc w walce z nierównościami społecznymi. To dlatego beneficjentem środków zebranych ze sprzedaży 8.edycji kalendarza Gagamodels jest Centrum Praw Kobiet, które swoją misję realizuje już od 26 lat - a jest nią przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym oraz zawodowym. 

Kalendarz dostępny jest w limitowanej edycji stu egzemplarzy, a żeby go otrzymać i przyłączyć się do akcji trzeba wpłacić pieniądze na konto CPK (o szczegółach można przeczytać na stronie Gagamodels). 

"Kiedy zamykałam produkcję Kalendarza na rok 2020 wiedziałam już, że zaproszę do kolejnej edycji Kamila. Jego spojrzenie na fotografię zaskoczyło mnie po raz pierwszy od lat. Świeżość jaką wniósł w sesje i jakby swoista analiza modelki, którą fotografował do swoich projektów i kampanii, jest niespotykana. Zażartowałam kiedyś, że jak już zrobi pierwszą sesję z Alessandro Michele dla Gucci, musi mi podarować fotografię z autografem, nim jeszcze kampania się ukaże. Zaufałam mu całkowicie, nie wnikając w projekt, lokalizację czy dobór modelek. Zażartował z nagiego ciała, bawiąc się przy tym znakomicie. Dodając nutkę przerysowania skomponował fotografię doskonałą. Takiej właśnie oczekiwałam. Tym bardziej cieszę się, że z pozoru nic nieznacząca zabawa ciałem, mogła w późniejszym czasie nabrać mocniejszego wyrazu. I tak też się stało. Kobieta z naszych zdjęć jest wolna" opowiada Kasia Sawicka, właścicielka Gagamodels, a sam fotograf i art director, Kamil Kotarba, podkreśla: "Główną inspiracją do sesji była lokacja, którą sobie upatrzyłem jakiś czas temu i czekała ona na swój moment. Po zrobieniu dokumentacji, wiedziałem, że to jest to. Park rozrywki zlokalizowany w lesie pod Warszawą. Pełen dziwności - od przeskalowanych grzybów, przez dinozaury, na pszczółce Mai kończąc. W sesji zależało mi na pomieszaniu konwencji - trochę horroru, trochę komedii. Zdjęcia realizowaliśmy początkiem września i pogoda nie rozpieszczała, ale mimo deszczu i niskiej temperatury, walczyliśmy do końca. Dziękuję bardzo modelkom oraz ekipie za ich zaangażowanie i pozytywną energię, bez której by się nie udało tego zrobić"

CREDITS

Kamil Kotarba - Photography & Art Direction

Ola Ewa Kaźmierczak - Stylist

Ola Łęcka - Make Up

Modelki: Alma Asuai, Angela Bilińska, Ava Jagoda Łętowska, Maria Konieczna, Marta Kowalczyk, Joanne Kocyła, Zofia Wróbel

Specjalne podziękowania od Gagamodels: Piotr Kamiński & Caroline Grzelak, Rafał Karwowski Dzielnica Filmowa, Maciej Butrymowicz Zero,2, Andrzej Krzewina Drukarnia Interak, Beata Kossakowska Pakato, Tomek Grobelny