Mateusz Pospieszalski Quintet to jeden z najgorętszych punktów tegorocznego programu festiwalowego, dobrze znany jazzowym smakoszom. Koncert formacji rozpocznie się w środowy wieczór o godz. 20.00, 28 lipca. Odbędzie się na poziomie +2 Wroclavii, w kameralnej przestrzeni, która łączy zieleń i spektakularną architekturę.

Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Zespół zagra w składzie: Mateusz Pospieszalski – saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal, Maksymilian Mucha – kontrabas, wokal, Barbara Pospieszalska – wokal, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnety, flet i wokal oraz Michał Bryndal – perkusja.

Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii;  kompozytor, aranżer, producent,  wokalista i przede wszystkim - multiinstrumentalista. Gra na saksofonie, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jest muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”).

Wstęp

Bilety na Mateusz Pospieszalski Quintet w cenie 90 zł do nabycia tutaj.

Centrum podjęło wszelkie działania, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. W wydarzeniu weźmie udział ok. 150 osób, po uprzednim zaaranżowaniu przestrzeni koncertowej tak, by zachować bezpieczne odległości.