Nów Księżyca w czerwcu 2021 - kiedy?

Już w czwartek 10 czerwca wydarzy się spektakularne zaćmienie Słońca idące w parze z nowiem Księżyca. Zjawisko emanuje energią Bliźniąt, znaku powietrza o dwóch twarzach. Na jednej z nich maluje się dobry humor, zabawa i chęć spędzania czasu w towarzystwie. Ta druga przedstawia mroczną osobowość - Bliźniaka lubiącego rywalizować. W tym tygodniu będziemy zmuszeni przejrzeć się w duchowym zwierciadle i stawić czoła swoim słabościom. Czy jest w nas coś, na co nie chcemy patrzeć? Pora to zmienić. Nów z zaćmieniem Słońca w Bliźniętach może wpłynąć na samoocenę. Nagle wyda nam się, że wszyscy wokół odnoszą wielkie sukcesy. Odkryjemy, która część nas działa nam na złość i boi się opuścić strefę komfortu. Poczujemy także, co nas inspiruje, żeby nie stać w miejscu, tylko kroczyć naprzód. 

Nów i zaćmienie w Bliźniętach będą początkiem wewnętrznej transformacji. 

Nów w Bliźniętach - co oznacza?

Nów w Bliźniętach zwraca uwagę na nasze głęboko zakorzenione przekonania. Zasłona zaćmienia Słońca jest cienka, dlatego pozwala na głębszy wgląd w siebie i ponowną ocenę swojego życia. Bliźnięta to podwójny znak, który reprezentuje dwie jaźnie oraz wszystkie pozytywne lub trudne aspekty złożonej osobowości człowieka. Jeśli chcemy dowiedzieć się prawdy o sobie, powinniśmy usiąść naprzeciwko kogoś, kto urodził się pod znakiem Bliźniąt. Na podstawie własnej projekcji tej osoby dostrzeżemy to bardzo wyraźnie. Bliźnięta są zwierciadłem, którego odbicie ujawnia, kim jesteśmy poprzez nasze osądy.

Nów z zaćmieniem - czego teraz nie robić?

Podczas nowiu w zaćmieniu Słońca w Bliźniętach możemy mieć mieszane odczucia. Przytrafią nam się zabawne, spontaniczne jak i budzące wątpliwości sytuacje. Zjawisko wydarzy się w koniunkcji z retrogradacją Merkurego. Pozorny ruch wsteczny czyni planetę silniejszą, więc tematy związane z Merkurym, jak sposób mówienia, komunikacja, nauczanie czy pisanie, będą w tym tygodniu najbardziej widoczne. Ponieważ Bliźnięta są znakiem rządzonym przez Merkurego, to zaćmienie spotęguje jego działanie. W tym czasie może nam być trudno określić cele na nów. Zaćmienie Słońca jest podobne do nowiu. To nowy rozdział, ale niezależny od nas. Zjawisko nie sprzyja manifestacjom, lecz poznawaniu siebie i wypoczynkowi. 

Nów w Bliźniętach - wpływ na duchowość, emocje

Tydzień zaćmienia wydaje się ciężki. W jego trakcie musimy coś w sobie uwolnić i szanować potrzeby swojego serca. Transformacje zwykle następują drastycznie i nie zawsze są łatwe do zrozumienia. Zaćmienia to potężne lunacje, które przyspieszają nasze przeznaczenie. Generują sytuacje, jakie miały się wydarzyć, ponieważ losu nie da się oszukać. Z drugiej strony Bliźnięta to zmienny znak powietrzny, a jego elastyczny charakter pomaga dostosować się do nowych sytuacji. 

Potrójna energia Bliźniąt spotęguje nasze emocje. 

Gdy Księżyc znajduje się w tym samym znaku, co jego siostra Słońce, emocje stają się bardziej widoczne. Chociaż zaćmienia nie są dobrym momentem na manifestacje, warto w tym czasie spisać swoje odczucia, podzielić się swoimi myślami z przyjacielem lub dołączyć do jakiejś grupy wsparcia. Czerwcowe zaćmienie to przypomnienie, że mówienie o swoich uczuciach jest ważne, a kiedy rozpoczniemy nowy rozdział, wszystko nagle zyskuje większy sens. 

Horoskop na nów i zaćmienie Księżyca w czerwcu 2021 >>