Nów w Pannie otwiera zupełnie nowy cykl, który wnosi do życia dobre, świadome zmiany. Rozpocznie się już 17 września o godzinie 13:00 czasu polskiego. Ten znak zodiaku symbolizuje czystość, uzdrawianie, uporządkowanie, porozumienie z ciałem i egzystencję w rytmie naszej planety. Panna jest niczym niewinna dziewica, która zajmuje się tym, co przyziemne. Rządzi nią intelektualny Merkury, a więc myśli logicznie, analizuje, ocenia i sumiennie wypełnia swoje obowiązki. Misją znaków ziemskich jest pomaganie ludziom oraz zdobywanie rzeczy materialnych. Uczą innych jak żyć w zgodzie z cyklami natury, ciężko pracując na swoje osiągnięcia. 

Nów w Pannie to czas porządnej segregacji i tworzenia duchowych zapasów na przyszłość.

Horoskop na nów w Pannie 2020 >>

Nów w Pannie - co oznacza?

W astrologii comiesięczna praca z Księżycem przyśpiesza proces duchowej transformacji. Pomaga przepracować trudne emocje, zrobić postęp i zrozumieć sens bieżących sytuacji. Uczy, jak nawiązać głębszy kontakt z naturą oraz podążać za głosem intuicji. Szczególnie nów sprzyja manifestacjom lub zrywaniu z toksycznymi wątkami z przeszłości. Podczas fazy nowiu Słońce oraz Księżyc spotykają się w tym samym znaku zodiaku i po tej samej stronie Ziemi, co wyjaśnia chwilową ciemność na niebie. W Pannie ta faza jest symbolem odnowy oraz uporządkowywania życia. Zodiakalna dziewica zaprowadza pokój pomiędzy pobudkami płynącymi z serca a racjonalnymi pragnieniami umysłu. Pomaga rozwiązać spory, w których dotąd kierowaliśmy się wyłącznie emocjami. Reprezentuje dbanie o ciało i podejmowanie mądrych decyzji. Czas jej panowania nieprzypadkowo łączy się z okresem żniw. Pora dokonać bilansu swoich zbiorów, by korzystać z nich mądrze w kolejnych miesiącach. Wytężona praca oraz poświęcenie wobec tego, co mamy "tu i teraz" zabezpieczy nas na kolejne półrocze, tworząc przed nami stabilną przyszłość. Należy wyrównać poziom życiowej energii, by wzmocnić swoją jaźń na nadchodzącą jesień. Wszystko, do czego przyłożymy się w tym nowiu, przyniesie korzyści w kolejnych miesiącach. Lepiej podejmować każdą decyzję z głową i wsłuchać się w najszczersze pragnienia swojej duszy. 

Panna jest niczym bogini urodzaju, która uczy, jak mądrze korzystać z plonów - efektów naszej pracy w ostatnich miesiącach. 

Nów w Pannie - co teraz zrobić?

Panny są znane ze swojego pedantyzmu. Mając na uwadze cechy tego znaku, powinnyśmy przywitać wrześniowy nów w czystości. Czas uporządkować swoje wnętrza, priorytety oraz relacje, które nam nie służą. To również najlepszy moment na detoks, który przyniesie wewnętrzne uzdrawianie. Ziołowe kuracje, dieta warzywna czy poranki rozpoczęte od zielonych koktajli przyniosą porządane efekty, jeśli wprowadzimy je do życia właśnie teraz. Korzystaj z witamin zawartych w dyni, burakach, imbirze lub cytrynie. Spożywaj oleje tłoczone na zimno, jak olej z ostropestu (na wątrobę) czy tłuszcz lniany. Pij dużo wody, oczyść wnętrza kadzidłami, otaczaj się esencją olejków eterycznych. Manifestuj swoje pragnienia do Wszechświata. Zwolnij swoją przestrzeń z nadmiaru rzeczy, które zaburzają twoją równowagę. Mniej znaczy więcej. Panna przypomina, jak być życiową minimalistką. Pozbądź się tego, co zbędne, a przyciągniesz do siebie prawdziwą obfitość tam, gdzie najbardziej jej potrzebujesz. Niech wokół ciebie zapanuje harmonia zapraszająca do życia dobre zmiany. 

Zjawiska astrologiczne w tym tygodniu - prognoza >>