Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki: ELLE Music Game

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki w ELLE Music Game zdobyli maksymalną liczbę punktów: 15/15. W naszym muzycznym quizie nie tylko bez problemu odgadli wszystkie hasła, ale też często prezentowali nawet po kilka piosenek na jedno podane słowo (wśród nich były hasła MIŁOŚĆ, SERCE, RAIN, DOM, NARZECZONA, KISS, BEAUTIFUL). Ich repertuar? Utalentowana para zaśpiewała utwory muzyczne takich wykonawców, jak Bitamina, The Animals, Andrzej Zaucha & Ewa Bem, The Beatles, John Paul Young, Frankie Valli, Hanna Banaszak, Taco Hemingway, Edmund Fetting, The Dumplings, Piotr Szczepanik, Maanam, Lady Pank, Ariana Grande, Margaret, Martyna Jakubowicz, Krzysztof Zalewski, Prince, James Blunt, Christina Aguilera, Queen.

Lata 60. i 70. kontra vintage. Gościem nowego odcinka podcastu Dział Vintage jest dziennikarka Maja Chitro>>

Nie zabrakło też piosenek z filmów "Pocahontas" ("Kolorowy Wiatr", którą w polskiej wersji wykonała Edyta Górniak) oraz "Zimna Wojna" ("Dwa Serduszka", którą śpiewała Joanna Kulig).

To jednak nie wszystko. Wieniawa i Rozbicki razem pokazali fragmenty radio inżynierska - nowatorskiego projektu, który łączy formę kilkuodcinkowego słuchowiska radiowego z rapową płytą. Jak czytamy w jego opisie: "Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze dzielą się swoimi doświadczeniami z czasów kwarantanny". Jego reżyserem jest właśnie Nikodem Rozbicki. W nowym odcinku ELLE Music Game mogliśmy też usłyszeć utwór Julii Wieniawy "Nie muszę"

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa w ELLE Music Game zaśpiewali też jeden ze swoich ulubionych utworów - okazuje się, że oboje kochają piosenkę "Wszystkie stworzenia małe i duże" Andrzeja Zauchy i Ewy Bem. "Dziękujemy wszystkim autorom tych piosenek za to, że je stworzyli, bo mogły się one zapisać w naszej pamięci" powiedział pod koniec nagrania Nikodem Rozbicki, a Julia Wieniawa dodała: "I dużo miłości na walentynki!". Para nie szczędziła sobie czułości i wzajemnych komplementów, a przy tym świetnie bawiła się w muzycznym wyzwaniu ELLE.

Najpiękniejsze prezenty na walentynki od polskich marek. Takie niespodzianki warto sprawić ukochanej osobie albo obdarować nimi siebie>>

Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki - związek

Związek Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego to jedna z naszych ulubionych historii miłosnych w polskim showbiznesie. Aktorsko-muzyczna para dba o to, by chronić swoją przestrzeń prywatną, chce żyć na własnych zasadach i sama decyduje co ze swojego życia prywatnego pokaże światu. Na przełomie jesieni i zimy zeszłego roku Wieniawa i Rozbicki zdecydowali się opublikować wspólne zdjęcia na Instagramie w wyprawy z Tatry, a następnie wybrali się także na wakacje na Zanzibarze i wtedy to media zaczęły rozpisywać się o tym, że prawdopodobnie ta dwójka jest razem. W wywiadzie dla Gali pod koniec 2020 r. aktorka, piosenkarka i businesswoman potwierdziła doniesienia i podkreśliła: "Inaczej podchodzę do relacji. Zawsze uzależniałam swoje szczęście od osób trzecich. Teraz pracuję nad tym, by polubić siebie niezależnie od innych. Jestem już na takim etapie, że lubię być sama z sobą. Uważam, że dopiero jak się polubi siebie, można próbować budować nowe relacje (...) Teraz znów jestem w związku i postaram się pielęgnować i chronić swoją przestrzeń prywatną. Oczywiście nie mam zamiaru jej całkowicie ukrywać. Ale nie chcę, żeby media próbowały niszczyć moją relację". 

Między Julią Wieniawą a Nikodemem Rozbickim jest 6 lat różnicy. Ostatnio można było ich oglądać razem w filmie "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", który zdobył ogromną popularność na platformie Netflix, a także usłyszeć we wspomnianym radiu inżynierska.

ELLE Music Game: słowa. Jak grać w ELLE Music Game? 

Gra polega na tym, że każdy otrzymuje 15 haseł w języku polskim oraz angielskim i ma 10 sekund na zaśpiewanie fragmentu piosenki, w którym znajduje się dane słowo. Każde z nich można swobodnie odmieniać czy zmieniać ich liczbę pojedynczą na mnogą, a nawet znaleźć obcojęzyczną alternatywę. Wcześniej w muzycznym cyklu ELLE Music Game wystąpili chociażby Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Andrzej Piaseczny, Julia Pośnik, Mery Spolsky, Margaret, Ofelia, Natalia i Paulina Przybysz, Arek Kłusowski, Matt Dusk, Natalia Nykiel, Kwiat Jabłoni, Holak, Marika, Kasia Lins, Reni Jusis, Bovska i inni. 

Krzysztof Zalewski śpiewa Michaela Jacksona, Czesława Niemena i Davida Bowiego [ELLE Music Game]>>