Mamy spore przeczucie graniczące z pewnością, że w najbliższych miesiącach w social mediach, na czerwonych dywanach i ulicach zaroi się od fryzur z grzywką. Do popularności tego trendu na pewno przyczynił się ogromny sukces serialu "Daisy Jones and The Six", który za oceanem robi furorę. Jego główna bohaterka, tytułowa Daisy Jones, rock'n'rollowa dziewczyna z lat 70., nosi nieokiełznaną grzywkę w stylu młodej Stevie Nicks. To symbol jej buntowniczej natury i młodzieńczej pasji do muzyki. Patrząc na najnowsze zdjęcia Julii Roberts trudno oprzeć się wrażeniu, że aktorka wzorowała się dokładnie na stylu Daisy - łączy je nie tylko pełna objętości fryzura typu shag, ale i jej odcień, czyli ognista rudość

Autorem odświeżonego wizerunku gwiazdy jest słynny stylista fryzur Serge Normant. Zdecydował się on wykonać u Julii swobodną, lekką grzywkę typu curtain bangs, z nieco dłuższymi bokami i przedziałkiem na środku. Włosy aktorki zostały wycieniowane i ułożone w naturalne, niedopracowane fale, które tak uwielbiają Francuzki. O kolor włosów zadbał salon Highbrow Hippie.

Grzywka w stylu lat 70. - komu pasuje?

Choć ta fryzura kojarzy się przede wszystkim z młodymi gwiazdami sceny rocka lat 70., może wyglądać świetnie nie tylko na dwudziestolatkach. Fryzjerzy przekonują, że luźna, swobodna grzywka curtain bangs jest idealna dla kobiet 50+. Dlaczego? Nachodzące na czoło włosy i wycieniowane po bokach pasma odciągają uwagę od zmarszczek i oznak zmęczenia. Wyglądają zadziornie i buntowniczo, przez co twarz zyskuje charakter, wydaje się bardziej wyrazista. W przypadku okrągłej twarzy lepiej sprawdzi się grzywka odsłaniająca pośrodku więcej czoła. Jeśli tak jak Monica Bellucci zdecydujesz się na modny w tym sezonie butterfly cut, czyli włosy wycieniowane w półokręgi, optycznie wyszczuplisz szyję.

Co jeszcze można zrobić, by odmłodzić włosy - a co za tym idzie, także twarz? Zadbaj o kondycję pasm. Z wiekiem mają one coraz większą tendencję do kruszenia się i łamania. Ponadto tracą swój zdrowy połysk, stają się suche i matowe. By utrzymać je w dobrej kondycji, stosuj odżywki i maski zawierające dużą ilość przeciwstarzeniowych antyoksydantów oraz olejów. Te ostatnie domykając łuski, zapobiegają utracie nawilżenia oraz nadają włosom blask. Coraz więcej marek fryzjerskich ma specjalne linie produktów dedykowanych właśnie włosom dojrzałym u kobiet 50+, np. włoska marka Insight. Jej profesjonalna odżywka i maska Antioxidant pomaga zatrzymać wyrazisty kolor włosów, przeciwdziała wczesnemu siwieniu, niweluje kruchość oraz rozdwajanie końcówek.