Wciąż jesteśmy pełni podziwu dla detrminacji i płodnej wyobraźni Tomasza Olejniczaka... Autor marki TOMAOTOMO z okazji jej 5 urodzin postanowił w jednej kolekcji połączyć inspiracje barokiem, rock&rollem, pokaz zaś otworzył czarną kreacją "solidaryzując się z uczestniczkami Czarnego Protestu" a zamknął suknią "zainspirowaną nową butelką Martini". Uff, chyba nie pominęliśmy niczego. Przyznacie, że jak na jeden pokaz (i to w Państwowym Muzeum Etnograficznym) to i tak dużo atrakcji.

Co można powiedzieć o kolekcji #BAROQ&ROLL? Błyszczy i puszy się - srebrzystymi frędzlami, pierzastymi rękawami i żakardowymi wzorami. Tomasz Olejniczak lubi przepych i bogactwo ornamentów. Dużo tu metalizowanych nici, cekinów i kamieni Swarovskiego. Także w sylwetkach na co dzień. Projektant zgrabnie łączy miękkie tkaniny (gipiury, jedwabie) z syntetycznymi włóknami. Jak zwykle największym uznaniem jego wiernych fanek cieszyły się jednak wytworne, wieczorowe kreacje i to głównie one trafiły na Instagram celebrytek i klientek marki.

Pokaz wyreżyserowała Katarzyna Książkiewicz. Najnowsza kolekcja TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak dostępna będzie w salonie TOMAOTOMO w centrum Plac Unii City Shopping oraz butiku on-line projektanta.