Powoli cichą echa głośnego procesu sądowego, jaki Johnny Depp wytoczył byłej żonie Amber Heard. Eks-małżonkowie nawzajem obrzucali się oskarżeniami, co doprowadziło do kilku spotkań na sali rozpraw. Ostatnie z nich zamieniło się w medialny spektakl, chętnie śledzony i komentowany – niejednokrotnie przy pomocy memów – przez internautów z całego świata. To, co dostarczało rozrywki fanom aktora, martwiło organizacje przeciwdziałające przemocy. Ich zdaniem poważna sytuacja została sprowadzona do roli komediowego skeczu, co na długie lata podważyło wiarygodność ofiar.

Ostatecznie szala sprawiedliwości przechyliła się na korzyść Deppa. Choć media donoszą, że Amber będzie próbowała ratować swoje dobre imię ze wsparciem nowego zespołu prawników, to Johnny cieszy się odzyskaną reputacją i na nowo rozwija skrzydła w przemyśle filmowym. Dopiero co pisałyśmy o francuskiej produkcji „Jeanne du Barry”, w której Amerykanin zagra króla Ludwika XV, a już dotarły do nas informacje o kolejnym projekcie aktora. Tym razem chodzi o biografię włoskiego artysty Amedeo Modiglianiego.

Johnny Depp po 25 latach ponownie stanie za kamerą. Aktor wyreżyseruje biografię  Amedeo Modiglianiego

Johnny Depp bierze na warsztat krótkie, ale niezwykle barwne życie Amadeo Modiglianiego. Włoski artysta, dziś pamiętany najlepiej jako twórca kontrowersyjnych w swojej epoce aktów, pochodził z niezamożnej kupieckiej rodziny i zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi. Talent i determinacja otworzyły mu drzwi do świata wielkiej sztuki. Obracał się w kręgach paryskiej awangardy i chętnie korzystał z uroków życia na Montmartre. Jego prace, łączące kunszt dawnych mistrzów malarstwa z ekspresjonizmem czy kubizmem, wystawiane były w Salonie Niezależnych.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w 2023 roku. Według doniesień serwisu „Deadline” Johnny Depp ma wyreżyserować dzieło. Producentami zostaną Al Pacino i Barry Navidi. Nie ujawniono jeszcze, kto wcieli się w tytułową rolę, jednak najprawdopodobniej nie będzie to ani Johnny Depp, ani Al Pacino ze względu na wiek aktorów – Modigliani zmarł nie ukończywszy 36 lat. Włoski artysta doczekał się już jednej produkcji biograficznej. W 2004 roku premierę miał film z Andym Garcią w roli głównej.