To już oficjalne! John Galliano, charyzmatyczny projektant wcześciej związany z takimi markami jak Dior i Givenchy dołączy do Maison Martin Margiela. Trzy lata temu projektant został wykluczony ze świata mody z powodu afery związanej z jego "niepoprawnie polityczną" wypowiedzią, która miała miejsce w pewnym paryskim barze. Galliano został potępiony za swój antysemityzm, stracił wtedy wszystkie lukratywne posady i kontrakty.

Na początku zeszłego roku spekulowano, że John Galliano będzie projektował dla Oscara de la Renta. Panowie pracowali wspólnie przy kolekcji na sezon jesień 2013 amerykańskiego-dominikańskiego dizajnera. Plotkowano również, że Brytyjczyk zostanie stałym wykładowcą w Parsons The New School for Design. Podczas wywiadu telewizyjnego przeprowadzonego w 2013 roku, John przyznał, że jest "gotowy do tworzenia" i "że ma nadzieję, że dostanie drugą szansę".

Opiniotwórczy serwis WWD podał dzisiaj, że John Galliano zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Maison Martin Margiela. 53-latek będzie odpowiedzialny za wszystkie kolekcje tego oryginalnego domu mody. Pierwszy pokaz z jego projektami zaplanowany jest na styczniowy Paris Couture Week. Czyżby szykowała się rewolucja w MMM?

"Margiela jest gotowe na nową charyzmatyczną duszę. John Galliano jest jednym z największych talentów naszych czasów - unikalny i wyjątowy projektant, który zawsze wprowadzał innowacje do świata mody. Nie mogę się doczekać jego powrotu do projektowania mody, którą tylko on potrafi stworzyć, życzę mu, aby tu znalazł swój nowy dom", powiedział Renzo Rosso, szef spółki OTB, do której należy Maison Martin Margiela.