Johnny Depp jako Ludwik XV - szczegóły filmu

Dawno niewidziany na dużym ekranie Johnny Depp powraca! Już niedługo rozpoczną się prace nad nowym dramatem historycznym, którego tytuł nie jest jeszcze znany. Co wiemy o nadchodzącej produkcji?

Główna rola trafi do Johnny'ego Deppa. Zagra on Ludwika XV, zwanego Ukochanym. Był on najdłużej panującym władcą w historii Francji. Objął tron w 1715 roku, mając zaledwie 13 lat, i utrzymywał go do swojej śmierci w 1774 roku. Dla aktora będzie to jeden z pierwszych aktorskich angaży od czasu przegranego procesu z tabloidem "The Sun", kiedy to brytyjski sąd uznał, że określenie aktora mianem "damskiego boksera" nie było nadużyciem. Po ogłoszonym wyroku Depp został poproszony o rezygnację z roli w kolejnej części cyklu "Fantastyczne zwierzęta". Miał się tam wcielić w rolę Gellerta Grindelwalda, a ostatecznie zastąpił go Mads Mikkelsen.  

Na ten moment szczegóły projektu są trzymane w tajemnicy. Wiemy jednak, że zdjęcia mają rozpocząć się w w Paryżu 8 lipca, gdzie część scen będzie kręcona w pałacu w Wersalu.

Twórcy filmu o Ludwiku XV

Co jeszcze wiemy o nadchodzącym filmie? Za kamerą stanie Maïwenn, czyli francuska aktorka i reżyserka, znana z pracy nad takimi takich produkcjami jak "Poliss" oraz "Moja miłość" oraz występów aktorskich w filmach "DNA" i "Piąty element". Maïwenn, oprócz pracy za kamerą, wcieli się w rolę Jeanne du Barry, czyli kochankę króla, która została stracona na gilotynie podczas rewolucji francuskiej.