Jodie Turner-Smith dołącza do obsady "Sex Education"

Wczoraj wieczorem największe gwiazdy pojawiły się w Royal Festival Hall w Londynie, gdzie miało miejsce wręczenie najważniejszych nagród filmowych w Wielkiej Brytanii. Gala BAFTA obfitowała w fantastyczne stylizacje, nie zabrakło również newsów ze świata kina i seriali. Jednym z nich podzieliła się Jodie Turner-Smith w przeprowadzonym przez Variety wywiadzie. Aktorka enigmatycznie zagaiła dziennikarza słowami:

Może mnie zobaczysz lub też nie w małej netflixowej produkcji zatytułowanej "Sex Education"- powiedziała Jodie

Chwilę później zdecydowała się zdradzić nieco więcej wspominając, że to wcielający się w postać jednego z głównych bohaterów aktor namówił ją do przyjęcia roli. Był nim Ncuti Gatwa, który sam zdecydował się odejść z pracy nad kontynuacją serialu. „Po pierwsze, wszystkie moje sceny będą z Ncuti Gatwą, który jest moją ulubioną postacią w serialu. Więc kiedy zadzwonił on do mnie i poprosił, żebym to zagrała w produkcji, pomyślałam: nie obchodzi mnie, ile płacą, robię [to]” – mówi Jodie.

Kto opuścił obsadę serialu "Sex Education"?

Kilkuletnie kontrakty i powroty do tego samego projektu nie każdego zadowalają na długo. Jeden z największych hitów Netfliksa stracił już pięciu bohaterów ze względu na decyzje granych przez nich aktorów i aktorek. Swoje odejście potwierdziły już Patricia Allison (wcielająca się w Olyę Nyman), Tanya Reynolds (serialowa Lily Iglehart), Rakhee Thakrar (gra Emily Sands) i Simone Ashley (Olivia). Nie poznamy zatem dalszych losów Oli i Lily, które w ostatnich odcinkach bardzo się do siebie zbliżyły. Jak tłumaczy Patricia: „Jednak myślę, że kiedyś trzeba się rozstać. Jest to trochę smutne, ale jednocześnie nadchodzą nowe projekty i to jest naprawdę ekscytujące”. Simone Ashley opuściła serial zdradzając, że chce poświęcić całą swoją uwagę innej produkcji Netfliksa, "Bridgertonom".  

Zobacz więcej: 4 aktorki, których nie zobaczymy już w „Sex Education”. Dlaczego zrezygnowały z serialu Netfliksa?