"Dzień 1: nasz chłopiec #joker:"- podpisał zdjęcie Todd Phillips. A co widzimy na fotografii? Joaquina Phoenixa w jednej ze scen sequela filmu z 2019 roku. Możemy mieć zatem pewność, że aktor który został uhonorowany Oscarem za rolę Arthura Flecka (a.k.a. Jokera), wcieli się w ten charakter również w drugiej części. 

Kontynuacja filmu "Joker"

Kontynuacja ma według zapowiedzi różnic się formą od tego co zobaczyliśmy dotychczas. "Joker" był mroczny, wyważony, artystyczny z nutką specyficznego niepokojącego humoru. Druga część filmu według zapowiedzi ma być musicalem. Za scenariusz odpowiedzialny jest ten sam duet, który stworzył część pierwszą Scott Silver i Todd Phillips. 

Fabuła "Joker 2"

Film opowie historię zauroczenia się Jokera w Dr. Harleen Quinzel, do której w kwietniu tego roku zatrudniona została Lady Gaga. Bohaterka ta jest jedną z najważniejszych w osób z otoczenia Jokera. Opierając się na historii znanej z komiksów jest ona lekarzem psychiatrą pracującym w Arkham Asylum,. Wraz z rozwojem fabuły zakochuje się w księciu zbrodni z Gotham City i dołącza do niego jako partnerka w zbrodni. Margot Robbie, która wcieliła się w postać Harley w "Suicide Squad" i "Birds of Prey", powiedziała w wywiadzie dla MTV, że wierzy iż Gaga, zrobi z tą rolą coś niesamowitego. 

Ujawniono gaże za drugą część „Jokera”. Joaquin Phoenix otrzyma 20 milionów dolarów, Lady Gaga tylko połowę tej stawki

Film zobaczymy w kinach 24 października 2023 roku.