Nowy film Pawła Pawlikowskiego 

Twórca nagrodzonej Oscarem "Idy" oraz "Zimnej Wojny", która zdobyła statuetkę "Złotej Palmy" dla najlepszego reżysera, ogłosił pracę nad nowym projektem. Ku ekscytacji i zaskoczeniu wszystkich Pawlikowski postawił na iście gwiazdorski casting. W filmie o roboczym tytule "The Island" zobaczymy gwiazdy Hollywood, którym sławę przyniosły wybitne role. To aktorzy, którzy ze ścisłą precyzją decydują się na prace w projektach filmowych, a ich kreacje aktorskie niemal zawsze wbijają widza w fotel. 

Co wiemy o nowym filmie Pawła Pawlikowskiego 

Film powstanie na podstawie scenariusza napisanego przez samego reżysera. Jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiadająca o amerykańskiej parze żyjącej w latach 30. ubiegłego wieku. Podejmują oni decyzję o porzuceniu cywilizacji i stworzeniu prywatnego raju na bezludnej wyspie. Chcą żyć w zgodzie z naturą i jeść to, co da im ziemia. Kontekst ten jest bardzo bliski wcielającemu się w główną postać Joaquinowi Pheonixowi. Rodzice aktora byli hipisami i jako dziecko należał on do wspólnoty "Dzieci Boga" kultywującej niejasne zasady i opierającej swoje wyznania o reguły guru nazywającego się MO (skrót od imienia Mojżesz).
Historia w filmie zaczyna się komplikować gdy przepływający obok wyspy milioner, zaburza spokój i ściąga uwagę tabloidów, na żyjącą na bezludziu parę. Chwilę później na wyspie pojawia się hrabina w towarzystwie dwóch kochanków, którzy są zdeterminowani by przejąć te tereny i wybudować na nich luksusowy kurort. Atmosfera pomiędzy bohaterami będzie coraz bardziej napięta aż doprowadzi do zazdrości, zdrady i morderstwa. 

Rooney Mara i Joaquin Pheonix 

Film Pawła Pawlikowskiego, będzie trzecią wspólną produkcją Rooney Mary i Joaquina Pheonixa. Parę mogliśmy zobaczyć wcześniej w biblijnym portrecie opowiadający o świętej Marii Magdalenie z 2018 roku oraz w futurystycznym filmie "HER" w 2013 roku. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w 2023 roku. Czekacie na trzecie dzieło tej dwójki?

mat. prasowe / kadr z filmu "Maria Magdalena"